Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Marek Miętka prezesem zarządu spółek Grupy Piotr i Paweł

Od 18 maja do zarządu spółek Grupy Piotr i Paweł dołącza Marek Miętka, natomiast z dniem 1 czerwca br. Piotr i Paweł Wosiowe, twórcy sieci, przechodzą z poziomu zarządu do rady nadzorczej. Marek Miętka obejmie stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Grupy Piotr i Paweł oraz wiceprezesa spółki Piotr i Paweł SA. Doświadczenie zdobywał m.in. w Tesco.
Reklama

Jak informuje spółka, w grupie Piotr i Paweł do końca maja br. zostały zaplanowane działania, mające na celu dalszą optymalizację i wzrost efektywności procesów biznesowych. Już od lutego br. w skład szeroko rozumianego zespołu zarządzającego grupy Piotr i Paweł - oprócz Piotra i Pawła Woś - wchodzą Robert Krzak, odpowiedzialny za proces M&A i zarządzanie franczyzą, Maciej Stoiński - odpowiadający za handel, marketing i logistykę oraz Jakub Karbowiak – odpowiadający za obszar finansów, jak również trzyosobowy zespół rady nadzorczej - Paweł Bala i Adam Chełchowski oraz Joanna Siempińska - osoby z bogatym doświadczeniem w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw.

- W ramach wspomnianego planu wzmocnienia zespołu menedżerskiego, z dniem 18 maja br. do zarządu spółek grupy Piotr i Paweł dołącza Marek Miętka, natomiast z dniem 1 czerwca br. Piotr i Paweł Wosiowe, twórcy sieci, przechodzą z poziomu zarządu do rady nadzorczej, a Marek Miętka obejmie stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego – informuje spółka.

Marek Miętka to osoba z wieloletnim doświadczeniem z zakresu zarządzania w branży handlu detalicznego. Od 2000 roku związany był z Tesco Polska, gdzie pełnił między innymi funkcję dyrektora operacyjnego, odpowiedzialnego za hipermarkety i markety kompaktowe.

Piotr Woś i Paweł Woś z poziomu rady nadzorczej, wspólnie z dotychczasowymi członkami rady, będą wspierać zarząd swoim doświadczeniem i znajomością firmy, a także będą aktywnie uczestniczyć w działaniach, mających na celu poprawę rentowności grupy i finalizację procesu pozyskania inwestora strategicznego.

- Zachowując dotychczasowy rodzinny charakter biznesu, umożliwiający szybkie podejmowanie decyzji, zamierzamy - korzystając z wieloletniego doświadczenia Marka - w optymalnym stopniu wprowadzić mechanizmy zwiększające efektywność biznesową i przejrzystość procesów - powiedział Piotr Woś.

W opinii wszystkich osób uczestniczących w procesach zarządzania grupą, przeprowadzane zmiany wzmocnią sieć Piotr i Paweł od strony efektywności działalności operacyjnej, co pozwoli sprawniej przygotować ją do funkcjonowania z nowym inwestorem strategicznym. Jednocześnie, ze względu na zmiany zachodzące w sieci Piotr i Paweł i ich dynamikę, szeroko definiowany zespół menedżerski spotyka się co tydzień, a konsultacje pomiędzy zarządem i radą nadzorczą odbywają się w trybie codziennym. Ma to na celu - wzorem najlepszych światowych praktyk biznesowych - zapewnienie pełnej spójności podejmowanych działań operacyjnych i strategicznych oraz maksymalizację efektywności całej organizacji, jaką jest sieć Piotr i Paweł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (12)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum