Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Marie Brizard sprzedaje aktywa w Polsce. Nabywcą United Beverages

Stworzona przez Williama Careya grupa United Beverages przejmuje polskie aktywa francuskiego Marie Brizard i wyrasta na czołowego gracza na krajowym rynku alkoholi - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Reklama

W ubiegłym roku francuska grupa Marie Brizard Wines & Spirits pozbyła się spółki Sobieski Trade, zajmującej się dystrybucją alkoholi w Polsce. Nabywcą było toruńskie United Beverages, dystrybutor alkoholi stworzony i kierowany przez Williama Careya, czyli weterana polskiego rynku mocnych alkoholi i twórcę CEDC.

Teraz Francuzi poinformowali, że sprzedają aktywa w Polsce – wszystkie udziały w spółce MBWS Polska i część udziałów w Polmosie Łańcut. Nabywcą znów jest United Beverages. Wartości transakcji, która będzie jeszcze wymagała zgody urzędu antymonopolowego i ma zostać zamknięta w ciągu 2-4 miesięcy, nie podano. Marie Brizard zastrzega przy tym, że zachowa prawa do marki wódki Sobieski, którą na zlecenie francuskiej grupy będzie produkowało United Beverages.

Po przejęciu reszty polskiego biznesu Marie Brizard spółka United Beverages na polskim rynku stanie się graczem pierwszoligowym. - Grupa United Beverages po transakcji będzie generowała rocznie ponad 1 mld EUR przychodów i zatrudniała 2,5 tys. osób - mówi William Carey, prezes United Beverages, cytowany w komunikacie giełdowym Marie Brizard.

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum