Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Marka własna Aldi zwiększa sprzedaż. Promocje na roślinne produkty

Produkty wege oraz owoce i warzywa cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Sprzedaż marki własnej ALDI Gut Bio wzrosła w 2022 roku o 25 proc. - podał dyskonter.
Reklama

Z danych, które udostępniło ALDI wynika, że klienci sieci w 2022 roku sięgali o 25% częściej po produkty marki własnej Gut Bio, oraz aż o 33% i 42% częściej po warzywa i owoce.

Jak dodaje ALDI, z innych badań wynika, że ponad 90% ludzi chciałoby prowadzić bardziej zrównoważony styl życia, ale tylko jeden na dziesięciu zdołał zmienić swoje zachowania zakupowe i konsumpcyjne.

Aldi rozwija wege asortyment

Dyskonter rozwija i poszerza asortyment produktów wege. ALDI podaje również, że dostrzega  rosnący trend zainteresowania bezmięsnymi alternatywami i zamiennikami.

Najchętniej kupowanymi produktami marki Gut Bio są: Bio Napój owsiany 1L, Bio jogurt Naturalny, Bio jogurt owocowy oraz Bio napój migdałowy/kokosowy 1L – wynika z badań własnych ALDI. Podczas dedykowanych promocji wzrost zainteresowania marki Gut Bio i sięga aż 100%.

 

W trendach zakupowych klientów ALDI w kategorii owoce i warzywa prym wiodą banany, które pojawiły się na podium najczęściej kupowanych produktów w 2022 roku. Na kolejnych miejscach znajdują się pomidory malinowe, papryka czerwona, mandarynki oraz cytryny również naszej marki własnej. Sprzedaż warzyw w 2022r podniosła się o 33%, natomiast owoców o 42%, co może sygnalizować zmieniające się trendy żywieniowe i wzrost świadomości dotyczący zdrowego odżywiania wśród Polaków - mówi Aurelia Raudzis, młodszy menadżer ds. kategorii.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum