Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Marże sprzedawców paliw ograniczają skalę obniżek cen

Paliwa w detalu potaniały, ale wobec wysokich marż operatorów stacji paliw skala obniżek nie jest zadowalająca - ocenił w środę portal e-petrol.pl. Z jego szacunków wynika, że od początku grudnia średnia cena litra diesla spadła o 5 groszy; dla innych paliw zmiany są niezauważalne.
Reklama

Jak wskazali analitycy e-petrol.pl, po 5-groszowym spadku w pierwszych dniach grudnia ogólnopolska cena oleju napędowego jest na poziomie 7,69 zł. W ich ocenie w przypadku benzyny 95-oktanowej oraz autogazu zmiany są prawie niezauważalne - paliwa te potaniały o grosz do poziomu odpowiednio 6,53 zł i 2,96 zł za litr. Według ekspertów portalu skalę obniżek ograniczają wysokie marże operatorów stacji.

Gdzie najtańsze paliwo?

Z danych e-petrol.pl wynika, że najtańszymi regionami jeśli chodzi o ceny są warmińsko-mazurskie, w którym najmniej kosztuje tankowanie benzyny Pb95 i diesla, odpowiednio 6,38 zł i 7,53 zł za litr, oraz świętokrzyskie - z najniższą ceną LPG na poziomie 2,74 zł za litr.

Z kolei tankowanie benzyny 95 i oleju napędowego najdroższe jest na Podkarpaciu, odpowiednio 6,62 zł i 7,78 zł za litr. Autogaz z ceną 3,11 zł za litr jest w dalszym ciągu najdroższy na Dolnym Śląsku - wynika z danych e-petrol.pl.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum