Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mastercard z pilotażem biometrycznych kart płatniczych w Bułgarii

Mastercard wspólnie z bułgarskim bankiem UniCredit Bulbank prowadził pilotaż kart biometrycznych. Nowe rozwiązanie łączy w sobie mikroprocesor i technologię rozpoznawania odcisku palca.
Reklama

Po Republice Południowej Afryki Bułgaria jest pierwszym rynkiem europejskim, na którym przetestowano to narzędzie. 

Najpopularniejszymi miejscami, w których konsumenci używają kart biometrycznych do realizacji płatności są supermarkety, restauracje i kawiarnie, sklepy detaliczne oraz stacje benzynowe. 

Właściciel karty biometrycznej musi najpierw zarejestrować ją w banku-wydawcy karty. Następnie jego odcisk palca jest konwertowany na cyfrowy wzorzec, który jest szyfrowany i zapisywany na karcie. Od tej pory można już płacić nią w dowolnym terminalu obsługującym standard EMV.

Płacąc za zakupy w sklepie stacjonarnym, karta biometryczna działa na podobnej zasadzie, co zwykła karta płatnicza z mikroprocesorem. Użytkownik wkłada ją do terminala i jednocześnie przykłada kciuk do czytnika linii papilarnych na karcie. Następnie odcisk kciuka jest porównywany z wzorcem biometrycznym, po czym – jeśli linie papilarne są zgodne – transakcja zostaje poprawnie zautoryzowana.

Karty biometryczne przyjmują funkcjonujące już terminale obsługujące standard EMV.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum