Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Maxima Grupe wzmacnia zarząd firmy odpowiedzialnej za zakupy dla sieci detalicznych

Z dniem 14 maja dyrektorem generalnym firmy Maxima International Sourcing UAB została Agnė Voverė. Firma ta należy do Maxima Grupė i odpowiada za scentralizowane zakupy dla sieci detalicznych Maxima, w tym dla sieci Stokrotka.
Reklama

Agnė Voverė zastępuje Vilmę Drulienė, która będzie nadal pełniła funkcję dyrektora handlowego i członka zarządu w Maxima LT UAB.

- Decyzja o wzmocnieniu zespołów zakupowych w grupie firm podyktowana jest dzisiejszą sytuacją w kraju i na świecie. Cieszę się, że doświadczenie i kompetencje Vilmy pozostaną w Maxima LT i że Agnė wzmacnia zespół Maxima International Sourcing - mówi Jurgita Šlekytė, CEO Maxima Grupė.

Agnė Voverė pracuje w spółkach Vilniaus Prekyba od 2004 roku. Po ponad 10 latach pracy jako menedżer kategorii w Maxima LT i kierownik działu zakupów w Franmax, pracowała kolejne 5 lat jako szef działu handlowego w Ermitažas i członek zarząd tej firmy. Przez ostatnie 2 lata była członkiem zarządu Grupy ERMI. Agnė posiada tytuł magistra filologii klasycznej na Uniwersytecie Wileńskim oraz studia magisterskie na Uniwersytecie ISM.

Maxima International Sourcing zapewnia scentralizowane usługi pozyskiwania, zakupów i negocjacji dla sieci detalicznej Maxima w krajach bałtyckich, sieci detalicznej Stokrotka w Polsce i sieci detalicznej T-MARKET w Bułgarii, rozwija marki marek własnych i prowadzi handel hurtowy. Jest częścią Maxima Grupė - największej firmy detalicznej z kapitałem litewskim, prowadzącej ponad 1200 sklepów w pięciu krajach.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum