Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Maxima Grupe zainwestowała w poprawę bezpieczeństwa ponad milion euro

Maxima Grupe, właściciel m.in. sieci Aldik, kontynuuje rozpoczęty w ubiegłym roku proces poprawy bezpieczeństwa personelu i klientów firmy. Spółka zainwestowała już ponad milion euro.
Reklama

- Tragedia, która miała miejsce w Rydze na zawsze pozostanie w pamięci i historii naszej firmy. To była bolesna lekcja. Podejmujemy wszelkie niezbędne kroki, aby takie zdarzenie nigdy się nie powtórzyło - zapewnia Neringa Janavičiūtė, prezes MAXIMA GRUPĖ.

Przypomnijmy, 21 listopada 2013 roku w supermarkecie sieci Maxima Grupe w Rydze zawalił się dach. Już po przybyciu strażaków nastąpił kolejny zawał, który utrudnił akcję ratunkową. W następstwie katastrofy śmierć poniosły 54 osoby, a 39 zostało rannych.

W tym roku firma prowadziła kontrolę budynków i przeprowadzała szkolenia personelu w zakresie bezpieczeństwa. Na tego typu działania poświęcono ponad milion euro.

Ponadto, spółka wspiera finansowo dzieci, które straciły rodziców w katastrofie. Tuż po tragedii firma przekazała ponad 2,1 mln euro dla ofiar i tych, którzy stracili swoich bliskich.

MAXIMA GRUPĖ jest założoną w 2007 r. firmą, która kontroluje sklepy detaliczne na Litwie i Łotwie oraz w Estonii, Polsce i Bułgarii. Firma prowadzi łącznie 526 sklepów MAXIMA X, MAXIMA XX, MAXIMA XXX, ALDIK i T-MARKET: 27 w Polsce, 231 na Litwie, 147 na Łotwie, 75 w Estonii i 46 w Bułgarii.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum