Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Maxima: Oczekujemy decyzji UOKiK w każdej chwili

Maxima Grupe oczekuje, że w decyzję UOKiK w sprawie przejęcia Stokrotek otrzyma lada moment, stąd przedłużenie wezwania na sprzedaż akcji Emperii do 16 marca. Spółka przypomina, że w razie nie spełnienia warunków oferty, może wycofać się z wezwania.
Reklama

- Oczekujemy, że w każdej chwili otrzymamy decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Polsce, dlatego przedłużyliśmy termin składania ofert do 16 marca - mówi Petras Jašinskas, przewodniczący rady nadzorczej Maxima Grupe.

Maxima Grupe oferuje 100 złotych za akcję Emperii Holding, a łączna cena za wszystkie akcje spółki wynosi 1 192 mln PLN (około 283 mln EUR).

- Warunki oferty określają również, że Maxima Grupe może wycofać się z wezwania, jeżeli złożono zapisy na mniej niż 66 proc. akcji lub jeżeli nie zostały spełnione inne uzgodnione warunki – przypomina spółka.

Sieć Stokrotka posiada 436 sklepów i ma udział rynkowy w wysokości około 20 proc. w segmencie proximity. Firma zatrudnia 8,2 tys. pracowników i osiągnęła skonsolidowany obrót w wysokości 2 451 mln zł na koniec 2016 roku.

Przeczytaj także:

Maxima Grupe przedłużyła wezwanie na Emperię

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum