Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mazurska Manufaktura: Dywersyfikacja oferty piwnej pozwoli na efektywniejszą dystrybucję w sieciach

Dzięki lokalnej konsolidacji i przejęciu udziałów hurtowni Sajon, Mazurska Manufaktura S.A. rozbudowała swoją ofertę piw o znane, czeskie marki: Litovel, Holbę, Rebel i Konrad. Przedstawiciele firmy liczą, że dywersyfikacja oferty pozwoli na efektywniejszą dystrybucję, zwłaszcza w kontekście negocjacji z sieciami handlowymi.
Reklama
  • Spółka coraz śmielej wchodzi na rynek piwa – ma już w swoim portfelu marki regionalne (Jurand czy Bractwo) i kraftowe (Profesja).
  • Przedstawiciele Manufaktury liczą, że dywersyfikacja oferty piwnej pozwoli na efektywniejszą dystrybucję, zwłaszcza w kontekście negocjacji z sieciami handlowymi. 

Od kilku miesięcy Mazurska Manufaktura S.A. prowadzi rozmowy z lokalnymi producentami, hurtownikami i dystrybutorami w całej Polsce, realizując swój projekt rynkowej konsolidacji. To odpowiedź na niepewną sytuację gospodarczą na rynku piwa, w tym na plagę zamykających się małych oraz dużych zakładów produkcyjnych.

Mazurska Manufaktura konsoliduje piwny rynek

Jak dotąd w Grupie tworzonej z inicjatywy Mazurskiej Manufaktury znalazła się Kujawianka Inter oraz Sajon. Kujawianka jest główną hurtownią piwa, wody, napojów i wina w województwie kujawsko-pomorskim, a Sajon to największy w rynku tradycyjnym w Polsce dystrybutor czeskich piw z grupy Pivovary Cz Group, a zarazem kluczowy dostawca piw kraftowych w południowo-zachodniej części kraju i wiodący dystrybutor dla wrocławskiej gastronomii.

Czeskie marki piwne w Mazurskiej Manufakturze

To właśnie dzięki rozwojowi Grupy i przejęciu 10 proc. udziałów firmy Sajon (z opcją na kolejne 40 proc.), Mazurska Manufaktura rozbudowała swoją ofertę o kultowe, czeskie marki, które są teraz dostępne dla wszystkich klientów: sieci handlowych, sklepów prywatnych czy specjalistycznych oraz lokali gastronomicznych.

W nowej ofercie Mazurskiej Manufaktury pojawią się cztery marki z Czech, słynących z jednej z najbardziej znanych na świecie kultur związanych z piciem piwa.

Litovel to jedne z najpopularniejszych piw z morawskiego browaru słynącego z tradycyjnych metod warzenia piwa, którego historia sięga końca XIX wieku. Równie znany miłośnikom czeskich piw jest kolejny morawski Browar - Holba, założony w 1874 roku u podnóża gór jesionickich, na granicy polsko-czeskiej. Holba znany jest z kunsztu piwowarstwa wzbogaconego o nowoczesne technologie.  Browar Konrad, poza tradycją warzenia piwa z końca XIX wieku, może pochwalić się dużą różnorodnością piw (w zakładzie warzy się aż 17 rodzajów piwnych trunków). Z kolei Rebel to piwa z Browaru Miejskiego z niewielkiego czeskiego miasta Havlíčkův Brod, które nabyło prawo warzenia już w XIV wieku.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum