Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

McDonald's otwiera trzecią restaurację w centrum Warszawy. Sieć spokojna o obroty

McDonalds otwiera restaurację na antresoli Dworca Centralnego w Warszawie. Będzie to trzecia restauracja sieci w promieniu kilkuset metrów, ale przedstawiciele McDonalds nie obawiają się o powodzenie i obroty nowego lokalu.
Reklama
Restauracje sieci McDonald's działają już w na terenie galerii w Warszawskich Przejściach Podziemnych przy Dworcu Centralnym oraz w galerii Złote Tarasy, która sąsiaduje z Dworcem.

- Centrum Warszawy to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla prowadzenia działalności gastronomicznej. Zagęszczenie tzw. "generatorów ruchu": dworców, centrów handlowych, Pałacu Kultury i Nauki, stacji metra itp. jest tu bowiem wyjątkowo duże. Lokalizacja w Złotych Tarasach nastawiona jest głównie na klientów centrum, z których spora cześć z nich przyjeżdża na zakupy samochodem. Raczej więc nie skorzystają z oferty naszego lokalu w przejściach podziemnych. Ponadto naturalną koleją rzeczy nasz lokal działa w godzinach otwarcia centrum handlowego. Z kolei ruch na Dworcu Centralnym i w Warszawskich Przejściach Podziemnych trwa niemal całą dobę - komentuje Dominik Szulowski, rzecznik prasowy McDonald's.

Jak przyznaje, istniejący niemal 20 lat lokal w podziemiach dworca był już kiedyś powiększany, lecz mimo wydłużonych godzin działania (od 5.30 rano nawet do 2.00 w nocy w piątek i sobotę) wciąż jest jednym z najbardziej obleganych obiektów sieci.

- Nowy obiekt w hali głównej Dworca Centralnego z pewnością odciąży nieco ten już istniejący, lecz jesteśmy spokojni o obroty w obu naszych lokalizacjach. Nowy McDonald's ma znacznie większą powierzchnię, da więc większy komfort i pomieści dodatkowe usługi, takie jak kawiarnia McCafé - podsumowuje Dominik Szulowski.

Sieć McDonald's Polska ma obecnie 324 restauracji, w tym 192 prowadzone na zasadzie franczyzy przez 60 licencjobiorców. 230 restauracji to lokale typu McDrive, 101 - posiada kącik kawiarniany McCafé, a 54 - opcję Gym&Fun. Spółka zatrudnia ponad 16 tys. pracowników.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum