Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

McDonald's wprowadza na rynek nowy format restauracji

W Fort Worth, w amerykańskim stanie Teksas, powstała pierwsza restauracja McDonald's, w której klient nie wchodzi w żadną interakcję z pracownikiem.
Reklama

Nowa restauracja McDonald's jest dużo mniejsza niż zwykle. Choć miejsc jest kilka, punkt skierowany jest do klientów, którzy chcą zakupić fast foody jak najszybciej i bezdotykowo.

Technologiczny McDonald's - jak złożyć zamówienie?

Klienci mogą złożyć zamówienie na trzy sposoby, bez konieczności interakcji z pracownikiem. Pierwszą opcją jest zamawianie wewnątrz za pośrednictwem kiosków, które po raz pierwszy oprócz płatności kartą akceptują gotówkę. Kiedy zamówienia są gotowe, wytaczają się z przenośnika taśmowego na półkę do odbioru dań. Na zewnątrz zarezerwowane są specjalne miejsca parkingowe dla kurierów oraz dla tych, którzy przyjeżdżają odebrać zamówienie.

Ci, którzy wolą zostać w samochodzie, mogą wybierać pomiędzy klasycznym drive-in do składania zamówień lub nowym Order Ahead Lane dla tych, którzy zamówili z wyprzedzeniem przez aplikację mobilną. Klienci otrzymują  zamówienia za pośrednictwem przenośnika taśmowego. Dzięki technologii geolokalizacji pracownicy są powiadamiani o zbliżających się konsumentach, dzięki czemu mogą od razu przystąpić do przygotowywania zamówień.

McDonald's: 90 proc. zamówień jest na wynos

Według fastfoodowej sieci jest to „ekscytujący” sposób na sprawdzenie, w jaki sposób można dostosować się do zmieniających się potrzeb klientów i jak obsłużyć ich szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek. Nowa koncepcja pozwala również kurierom zaoszczędzić czas: od czasu pandemii McDonald's w USA czerpie 90% swojej sprzedaży z dań na wynos.

Jednak nie wszyscy są entuzjastycznie nastawieni: aktywiści uważają, że automatyzacja jest szkodliwa dla zatrudnienia i że McDonald’s mógłby więcej płacić więcej swoim fizycznym pracownikom. Sieć fast foodów podkreśla jednak, że w kuchni pracują ludzie i że jest to koncepcja czysto testowa.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum