Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Media Expert i Media Saturn Holding walczą o sklepy sieci Avans

Syndyk spółki Domex - właściciela marki Avans - rozpatruje obecnie dwie oferty na przejęcie jej aktywów: od Media Expert oraz przedstawionej przez pośrednika, poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Marek Nowak. "Rzeczpospolita" dowiedziała się, że za pośrednikiem ukrywa się Media Saturn Holding.
Reklama

"Syndyk rozpatruje w tej chwili dwie poważne oferty - pochodzące od Media Expert oraz drugiej firmy, ukrywającej się za pośrednikiem. Firmy są zainteresowane najlepszymi lokalizacjami, a syndyk chciałby sprzedać wszystkie" - powiedział Nowak, cytowany przez "Rz".

"Według nieoficjalnych informacji 'Rz', za pośrednikiem - w tej roli firma EY - ukrywa się Media Saturn Holding. To największy sprzedawca sprzętu elektronicznego w Polsce, prowadzący sieci pod markami Media Markt oraz Saturn" - czytamy dalej.

Rzecznik Media Saturn Holding Wioletta Batóg odmówiła komentarza, jak poinformowała gazeta. Według informacji "Rz", spółka jest zainteresowana co najwyżej kilkunastoma lokalizacjami.

Na początku czerwca Action zrezygnował z czynności mających na celu potencjalne nabycie aktywów Domeksu. W połowie maja Action poinformował, że wystąpił do syndyka z propozycją przystąpienia do wstępnych uzgodnień dotyczących możliwości nabycia aktywów grupy Domex (w postaci przedsiębiorstwa w całości bądź jego zorganizowanych części), a także wydzierżawienia przedsiębiorstwa w całości lub w zorganizowanej części z prawem pierwokupu.

Podmioty z Grupy Kapitałowej Domex w większości prowadzą działalność w branży Multimedia/RTV/AGD. W szczególności Grupa Domex jest właścicielem ponad 250 elektromarketów funkcjonujących pod nazwą Avans.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (5)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum