Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

MediaMarkt z aplikacją pozycjonującą od Philips Lighting

Philips Lighting wprowadzi aplikację „Store Guide” we flagowym sklepie sieci MediaMarkt, znajdującym się w Eindhoven.  Pozwoli ona klientom sklepu na zlokalizowanie poszukiwanych produktów za pomocą smartfonów dzięki oświetleniu LED, będącemu częścią wewnętrznego systemu pozycjonowania.
Reklama

Aplikacja „Store Guide” wykorzystuje system pozycjonowania Philips Indoor oraz system wewnętrznego mappingu Aisle411, współpracującego z Philips Lighting. Każda oprawa LED firmy Philips zamontowana w sklepie nadaje swoją lokalizację poprzez modulację światła, wykrywaną przez aparat w smartfonie klienta. Tak zgromadzone informacje są wykorzystywane przez aplikację sklepu do wskazania drogi do konkretnego produktu lub wysłania informacji o ofertach specjalnych na podstawie położenia klienta. Wszystko to przy zachowaniu prywatności, jako że aplikacja nie pobiera żadnych danych osobowych.

Aplikacja „StoreGuide”pozostaje to w zgodzie z nową filozofią sprzedaży sieci, która polega na wyniesieniu doświadczenia zakupów w MediaMarkt, zarówno tych tradycyjnych jak i online, na kolejny poziom dzięki nowej koncepcji pełnych rozrywki sklepów.

Aplikacja MediaMarkt Store Guide została napisana przez dostawcę rozwiązań e-biznesowych, Novomind. Za mapę cyfrową i trasy odpowiadała amerykańska firma Aisle411, wieloletni partner Philips Lighting. Pricer, spółka ze szwedzkiej grupy Electronic Shelf Labels, dostarczyła innowacyjny system ustalający lokalizację produktów na półkach. Aplikacja działa na systemach Android i iOS.


Aplikację MediaMarkt Store Guide można pobrać z Apple App Store lub Google Play Store. Może być używana w sklepach MediaMarkt Eindhoven Centrum i Arnhem. Technologia VLC pomaga kupującym zlokalizować w sklepie produkty z dokładnością do 30 centymetrów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum