Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mere wchodzi do Francji

Rosyjski dyskont Mere, który na początku roku ogłosił plany ekspansji w Europie Zachodniej, wkrótce zrealizuje swoje zamiary dotyczące rynku francuskiego. Sieć chce otworzyć w październiku trzy sklepy, a docelowo mieć oddziały we wszystkich większych miastach.
Reklama

Do 30 procent taniej

Pierwsze sklepy Mere zostaną otwarte w północno-wschodniej Francji: w Pont-Sainte-Marie, Sainte-Marguerite i Thionville. Chociaż Mere wyraża ambicje dotyczące francuskich metropolii, na razie żaden ze sklepów nie znajduje się w dużym obszarze miejskim.

Strategia ekspansji jest taka sama, jak w innych krajach, w których niedawno pojawiała się sieć. Mere nie buduje nowych sklepów, ale poszukuje istniejących lokali o stosunkowo skromnych powierzchniach od 800 do 1200 mkw.

Na francuskiej stronie internetowej Mere informuje, czego mogą spodziewać się dostawcy. - Cena produktu w supermarkecie, łącznie z kosztami transportu, musi być od 20 do 30 proc. niższa niż u konkurencji - podano. Ponadto wszystkie niesprzedane towary muszą zostać odebrane przez dostawcę.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum