Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Merlin Group zapłaciła umówione 3 mln zł za CDP.PL

Merlin Group poinformowała, nawiązaniu do raportu z dnia 3 marca 2017 roku w sprawie umowy nabycia składników majątkowych CDP.PL , o realizacji jednego z warunków umowy tj. płatności ceny sprzedaży w kwocie 3 milionów złotych.
Reklama

- Nabycie przedmiotowych aktywów umożliwi emitentowi realizację zaplanowanej strategii, której jednym z założeń jest poszerzenie działalności na rynku e-commerce, wprowadzenie platformy do dystrybucji produktów cyfrowych przez internet oraz uzupełnienie portfolio Grupy o nowe kategorie – podała Merlin Group (poprzednia nazwa AdMassive Group).

3 marca zarząd spółki Admassive Group w nawiązaniu do raportu bieżącego z dnia 22 lutego 2017 roku w sprawie zawarcia listu intencyjnego z CDP.PL informował, iż wraz z CDP.PL sp. z o.o. postanowiono, iż stroną nabywającą składniki majątku CDP.PL będzie spółka zależna od Admassive Group - Topmall. W dniu 3 marca 2017 roku pomiędzy Topmall a CDP.PL została zawarta umowa nabycia składników majątkowych należących do CDP.PL.

W ramach przedmiotowej umowy Topmall nabywa: prawa ochronne do Znaku Towarowego CDP.PL w Polsce; prawa z rejestracji Znaku Towarowego na terenie Unii Europejskiej; prawa do domeny internetowej - cdp.pl oraz geezmo.pl; autorskie prawa majątkowe oraz prawa zależne do Layoutu strony internetowej cdp.pl oraz geezmo.pl, treści umieszczonych na przedmiotowych stronach internetowych, Corporate Identity - zasady stosowania znaku towarowego w zakresie i na polach eksploatacji określonych w umowie; licencję na korzystanie z platformy softwarowej zapewniającej obsługę sklepu, za łączna kwotę nabycia w wysokości 3.000.000 zł płatnych do dnia 21 kwietnia 2017 roku.

Spółka Admassive Group (obecnie Merlin Group) ma 100 proc. udziałów w Topmall, który posiada sklepy internetowe Merlin.pl i Topmall.ua. Cdp.pl sprzedaje m.in. książki, gry komputerowe, płyty i gry planszowe.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum