Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Metro Group podało wyniki za pierwszy kwartał - Real notuje duże spadki

Metro Group przedstawiło wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku obrotowego 2013/2014. W tym czasie Grupa zanotowała 1,1 proc. wzrost sprzedaży (z uwzględnieniem różnic kursowych i portfela walut). Sprzedaż LfL pozostała na poziomie sprzed roku. Firma w tym czasie zamknęła egipskie sklepy Makro cash&carry.
Reklama

W pierwszym kwartale bieżącego roku Metro Group otworzyło łącznie 36 sklepów w 9 krajach (10 sklepów cash&carry, 25 Media Saturn i 1 hipermarket Real).

Sprzedaż całej Grupy w pierwszym kwartale roku wyniosła 18,7 mld euro, co oznacza spadek o 3,3 proc. w stosunku ubiegłego kwartału. Sprzedaż LfL spadła o 0,2 proc.

Jeśli chodzi o Metro Cash&Carry sprzedaż wyniosła 8,5 mld euro, co oznacza wzrost o 0,9 LfL. Grupa uważa ten wynik za satysfakcjonujacy, szczególnie rejon Europy Wschodniej - Rosja, Polska i Turcja - wykazują tendencję wzrostową. W Niemczech i Europie Zachodniej sprzedaż spadła.

Sieć Real zanotowała sprzedaż na poziomie 2,6 mld euro, co oznacza spadek o ponad 15 proc. i 1,9 proc. LfL. Real w Niemczech wykazał sprzedaż na poziomie 2,2 mld euro czyli spadek o 2 proc. LfL. Spadek sprzedaży w Niemczech Grupa tłumaczy m.in. wysoką konkurencją ze strony dyskontów.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum