Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mex Polska pod presją wzrostu wynagrodzeń. Tnie prognozy wyników

Mex Polska, właściciel sieci restauracji The Mexican, lokali Pijalnia Wódki i Piwa oraz naleśnikarni PanKejk, musiał obniżyć prognozy wyników finansowych na kolejne 3 lata. Przyczyną były podwyżki dla pracowników.
Reklama

- Bezpośrednią przyczyną korekty wyników była trudna do przewidzenia i oszacowania skala przyrostu kosztów pracowniczych, jakie zanotowały spółki grupy w pierwszym półroczu i ich wpływu na wynik roczny grupy – informuje spółka.

- Zarówno zmiana przepisów wprowadzona przez rząd obligujących przedsiębiorców do podwyższenia najniższych wynagrodzeń(wynagrodzenia pracowników gastronomii są jednymi z najniższych na rynku pracy), jak i silna presja pracowników na wzrost wynagrodzeń, spowodowały znaczący wzrost wspomnianych kosztów pracy i tym samym spadek wyników spółek grupy w pierwszym półroczu bieżącego roku, co przełoży się na wyniki całego roku 2017 – czytamy w komunikacie Mex Polska.

Obecnie spółka prognozuje, iż przychody ze sprzedaży w całym roku 2017 wyniosą 64,8 mln zł, a zysk netto 3,7 mln zł. Poprzednia prognoza mówiła o 72,9 mln zł przychodów i 5,7 mln zł zysku.

Jak podała firma, w wynikach grupy za pierwsze półrocze 2017 roku udział wynagrodzeń w przychodach wyniósł ponad 32 proc., a rok wcześniej był on na poziomie 27 proc.

Mex Polska podał szacunkowe wyniki za pierwsze półrocze 2017 roku. Wynika z nich, że szacowny przychód netto ze sprzedaży grupy w wysokości 30,8 mln zł. jest wyższy aniżeli uzyskany w analogicznym okresie ubiegłego, który wyniósł 27,5 mln  zł i był zbliżony do założonego wcześniej w budżecie. Szacowany zysk netto grupy w wysokości 1,2 mln zł jest niższy aniżeli uzyskany w analogicznym okresie ubiegłego, który wyniósł 1,8 mln zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum