Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

MF: obowiązek instalowania kas fiskalnych w myjniach odroczony

Obowiązek instalowania kas fiskalnych w myjniach samochodowych został odroczony o trzy miesiące - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Finansów. Nowy termin to 1 października 2022 roku.
Reklama

Resort finansów przesunął termin obowiązku fiskalizacji branży myjni samochodowych z 1 lipca na 1 października 2022 r. Wskazano, że jest wyjścia na przeciw przedstawicielom branży, którzy sygnalizowali trudności z instalacją urządzeń fiskalnych wywołanych m.in. zerwanymi łańcuchami dostaw. "Dajemy tym samym przedsiębiorcom dodatkowy czas na zakup i instalację urządzeń fiskalnych przed 1 października 2022 r." - czytamy w komunikacie. Zaznaczono, że odroczenie nie wyklucza wcześniejszego zainstalowania kas rejestrujących.

Przypomniano, że na mocy rozporządzenia Ministra Finansów z 22 grudnia 2021 r., od 1 lipca br. obowiązek ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących dotyczy świadczonych w myjniach samochodowych czynności takich jak mycie, czyszczenia aut i innych podobnych usług, w tym przy użyciu urządzeń obsługiwanych przez klienta.

Dodano, że trwają prace legislacyjne nad zmianą rozporządzenia. Wskazano, że termin 1 października nie będzie dalej przedłużany. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ skr/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum