Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

MF zachęca do zgłaszania nieprawidłowości w aplikacji e-Paragony. Bat na sklepy?

Bezpłatna aplikacja e-Paragony pozwala zarządzać wydatkami, sprawdzać paragony z kodem QR, a także zgłaszać nieprawidłowości - przypomina Ministerstwo Finansów.
Reklama

W aplikacji można zarządzać wydatkami i przypisywać do nich paragony (dodawać papierowe paragony do aplikacji), dokumentować swoje wydatki, przeglądać statystyki, uzupełniać informację o gwarancjach - informuje resort finansów.

W przyszłości aplikacja zostanie rozbudowana o funkcjonalność, która umożliwia pobranie paragonu w postaci elektronicznej bezpośrednio z kasy.

W aplikacji jest możliwość sprawdzenia paragonów z kodem QR, wystawionych przez kasy wirtualne. Z użyciem aplikacji można się dowiedzieć, czy paragon został wystawiony przez kasę wirtualną zarejestrowaną w Centralnym Repozytorium Kas (CRK).

Dzięki aplikacji można również zgłosić nieprawidłowości dotyczące wydatków lub paragonów. Jak podano, do wyboru jest 7 rodzajów zgłoszeń, np. sprzedawca nie wydał paragonu albo zamiast paragonu wydał tzw. paragon kelnerski, na paragonie są nieprawidłowe pozycje lub podejrzenie, że paragon jest fałszywy.

Aplikacja jest bezpieczna i anonimowa. Nie gromadzi żadnych danych o aktywności. Wszystkie informacje są zapisywane tylko w urządzeniu użytkownika, z możliwością utrzymywania ich w chmurze. Podano, że dostęp do aplikacji jest zabezpieczony kodem PIN i dodatkowym hasłem, które można ustawić podczas aktywacji. Można też skorzystać z ustawień biometrycznych, jeśli użytkownik ma je w smartfonie. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum