Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mieszkańcy Kabat mówią "nie" galerii Tesco: To jak stadion pod oknem (wideo)

Mieszkańcy Kabat po raz kolejny mówią "nie" budowie nowej galerii handlowej w miejscu obecnego Tesco. Tydzień temu inwestor po raz trzeci rozpoczął starania o uzyskanie tzw. decyzji środowiskowej. Społeczność Kabat, dzielnica i miasto szykują się do batalii o uratowanie osiedla przed molochem - podaje portal haloursynow.pl.
Reklama

Liczący kilkaset stron raport środowiskowy czeka na rozpatrzenie w Biurze Ochrony Środowiska m. st. Warszawy. Od 1 do 21 lutego mieszkańcy i wszystkie zainteresowane strony będą mogli zgłaszać swoje uwagi. We wtorek na sesji Rady Dzielnicy pojawiło się kilkudziesięciu kabacian. Były transparenty i symboliczne czerwone kartki dla inwestora.

Mieszkańcy argumentują, że chcą zestarzeć się na Kabatach w spokoju i ciszy i nie wyobrażają tam sobie molocha handlowego. Obawiają się także, że galeria wpłynie na spadek wartości ich nieruchomości.

Krakowska spółka "Kabaty Investments Tesco (Polska)" ubiega się o pozwolenie na zburzenie obecnego hipermarketu i wybudowanie galerii handlowej o wielkości zbliżonej do "Galerii Mokotów". Obiekt z ponad dwustoma urządzeniami na dachu ma powstać w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od bloków przy Zaruby.

Mieszkańcy Kabat zjednoczyli się wokół tej sprawy. Kilka lat temu powołali stowarzyszenie, które wynajęło fachowców i prawników, a spółdzielnia "SAM-81" (ma bloki wokół Tesco) dzielnie walczy w sądach o uchylenie planu miejscowego. Batalia rozpoczyna się po raz trzeci.

Więcej na haloursynow.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum