Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Miliard dolarów kary dla Coca-Coli? Gigant pod lupą KE

Organy ochrony konkurencji Komisji Europejskiej wszczęły dochodzenie w sprawie amerykańskiego giganta napojów Coca-Cola. Według niemieckich mediów firmie grozi grzywna w wysokości miliarda dolarów.
Reklama

Rzecznik KE potwierdził, że wysłał kwestionariusze do Coca-Coli w ramach wstępnego dochodzenia. Według "LebensmittelZeitung" dochodzenie koncentruje się na systemie rabatowym i może doprowadzić do grzywny w wysokości miliarda dolarów.

Coca-Cola oświadczyła, że ​​w ubiegły czwartek otrzymała prośbę o udzielenie informacji. - Chociaż będziemy w pełni współpracować z Komisją, niewłaściwe byłoby dalsze komentowanie sparwy podczas trwania procesu. Przestrzegamy europejskiego prawa konkurencji oraz wszystkich innych obowiązujących przepisów i regulacji - powiedział rzecznik grupy.

Europejska organizacja handlowa EuroCommerce jest zadowolona z dochodzenia, które według jej dyrektora generalnego, Christiana Verschuerena, rzuci więcej światła na to, jak duzi dostawcy wykorzystują swoją siłę rynkową ze szkodą dla konsumentów. - Od wielu lat zwracamy uwagę na problemy, z jakimi boryka się nasza branża, ponieważ producenci wykorzystują swoją siłę rynkową do narzucania jednostronnych warunków i ograniczania konkurencji na swoją korzyść - powiedział.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum