Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Milk Stout – nowość z Browaru Tenczynek

Milk Stout jest to piwo ciemne górnej fermentacji, pasteryzowane i niefiltrowane o zawartości 4,6% alkoholu objętościowo oraz 14,0% ekstraktu wagowo.
Reklama

Do jego stworzenia użyto 6 rodzajów słodu oraz 3 odmian chmielu: Magnum, Sybilla oraz pochodzącej z Australii odmiany Vic Secret. Podczas degustacji piwnej nowości z Browaru Tenczynek miłośnicy tego trunku mogą zatracić się w aromacie kawy z nutą paloną, poczuć delikatną nutę żywiczną oraz delektować się zapachem słodkich owoców.

- Milk Stout to piwo o mocno kawowym aromacie i smaku, z dodatkiem australijskiego chmielu Vic Secret, który pogłębia wyraźnie odczuwalną nutę czarnego złota o bogaty bukiet odczuć jaki niosą słodkie owoce tropikalne. Kremową słodycz tego piwa uzyskujemy poprzez dodanie do niego laktozy” - mówi Maciej Jakubiak, wiceprezes zarządu Browarów Regionalnych Jakubiak ds. dystrybucji.

Piwo Milk Stout to nie ostatnia nowość z Browaru Tenczynek w najbliższym czasie. W listopadzie planowana jest premiera kolejnego ciemnego piwa.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum