Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

MiniPaczka - nowa forma dostawy od Allegro i InPost

Od 22 lutego 2017 sprzedający będą mogli udostępniać kupującym nową formę dostawy: Allegro MiniPaczka InPost. Nowa forma będzie miała lepsze parametry niż wycofywana jednocześnie usługa Allegro Polecony InPost.  Jest to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy potrzebują mniejszych i tańszych  przesyłek, docierających jedynie nieznacznie wolniej niż w przypadku dostaw przez kuriera lub za pośrednictwem Paczkomatów.
Reklama

Najważniejsze korzyści wynikające z wprowadzenia nowej formy dostawy to: zwiększona dwukrotnie waga przesyłki z 1 do 2 kilogramów, zwiększone wymiary przesyłki, możliwość nadawania w paczkomacie, foliopak i ubezpieczenie do 1000 zł zawarte w cenie.

W cenie przesyłki pozostaje darmowy zwrot. Opłata za tę formę dostawy wynosić będzie 5,85 zł netto. Allegro MiniPaczka InPost będzie dostarczana szybciej niż  Allegro Polecony InPost. 95% przesyłek ma docierać do adresatów w ciągu maksymalnie 3 dni po nadaniu.

- Nowa forma dostawy oferuje korzystne warunki, podnosząc jednocześnie standard obsługi w całym e-commerce w Polsce. Od dwóch lat wspólnie z InPost pracujemy nad innowacjami na rynku przesyłek. Także tę zmianę traktujemy jako krok ku maksymalnemu usprawnieniu dostaw, a w konsekwencji uprzyjemnianie zakupów - mówi Przemysław Budkowski, prezes Allegro.

Usługa będzie wprowadzana stopniowo, tzn. od 7 lutego sprzedający będą mogli przygotowywać się do planowanych zmian, poprzez możliwość edycji ceny Allegro Poleconego Inpost na swoich ofertach. Od 22 lutego Użytkownicy serwisu zobaczą nową nazwę usługi Allegro MiniPaczka Inpost, która pojawi się w miejscu Allegro Poleconego Inpost.

- Polski rynek e-commerce cały czas ewoluuje, a my dostosowujemy naszą ofertę do zmieniających się oczekiwań konsumentów - mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, właściciela marki InPost. - Zauważamy, iż rośnie zapotrzebowanie na atrakcyjne cenowo przesyłki dla najmniejszych gabarytów, a na które klient może poczekać dłużej niż na realizowane w trybie 24-48 h przesyłki dostarczane przez Paczkomaty InPost lub InPost Kuriera. Dlatego wychodzimy z nową ofertą Allegro
MiniPaczka – z atrakcyjną ceną i gwarantowanym czasem doręczenia do 6 dni – dodaje Rafał Brzoska.

Konta na Allegro posiada 20 milionów Polaków, z których blisko 16 milionów odwiedza serwis każdego miesiąca (PBI/Gemius Megapanel). Ponad 85 procent transakcji dotyczy produktów nowych, sprzedawanych po ustalonej cenie. 

InPost to lider nowoczesnej logistyki dla e-commerce, działający na rynku od 2006 r. w ramach Grupy Kapitałowej Integer.pl. Od października 2015 r. notowany na GPW.  Jako jedyny operator w Polsce – dysponuje zintegrowaną ofertą obejmującą usługi  kurierskie i paczkomatowe.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (4)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum