Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Miraculum: Sprzedaż w drogeriach, dyskontach i hipermarketach w górę o 288 proc. rdr

Notowana na rynku głównym GPW firma kosmetyczna Miraculum w czerwcu br. wypracowała 3 366 tys. zł przychodów, co stanowi wzrost o 74 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.
Reklama

W omawianym okresie rekordowy wynik odnotował nowoczesny kanał dystrybucji – sprzedaż w drogeriach, dyskontach i hipermarketach wyniosła 1 359 tys. zł, czyli o 288 proc. więcej w porównaniu z czerwcem 2021 r. Równolegle, spółka prowadzi intensywne działania związane z dywersyfikacją geograficzną sprzedaży. 

Narastająco, w okresie styczeń-czerwiec 2022 roku Miraculum szacuje przychody ze sprzedaży netto na poziomie 20 941 tys. zł, co stanowi wzrost o 61 proc. w stosunku do okresu styczeń-czerwiec 2021 r., kiedy to wyniosły one 12 981 tys. zł.

Miraculum na nowych rynkach

Miraculum zwiększa swoją ekspozycję na rynki zagraniczne. W czerwcu spółka odnotowała wzrost sprzedaży eksportowej. Przychody z tego tytułu wyniosły 553 tys. zł i jest to wzrost względem czerwca 2021 roku o 18,42 proc. W minionym miesiącu została zrealizowana znacząca dostawa do nowego klienta z Mołdawii a także między innymi do klientów z Hiszpanii i z USA. Spółka zapowiada dalsze wzrosty w tym kanale sprzedaży. 

- Mimo trwającej wojny w Ukrainie i wstrzymaniu dostaw do Rosji, dział eksportu zwiększył sprzedaż r/r, a uzyskana marża ze sprzedaży urosła jeszcze bardziej dzięki korzystnym kursom walut. Z optymizmem patrzymy także na nadchodzące miesiące – negocjujemy kolejne zagraniczne kontrakty (między innymi z kontrahentem z Dubaju, ZEA oraz KSA), planujemy udział w międzynarodowych targach. Jesteśmy przekonani, że podejmowane działania przyczynią się do wzrostu sprzedaży eksportowej w kolejnych kwartałach – komentuje Sławomir Ziemski, członek zarządu Miraculum.

Równolegle, spółka przygotowuje się do realizacji zamówienia z Arabii Saudyjskiej o wartości ok. 430 tys. zł. Dostawy zaplanowane są na III kwartał 2022 roku. 

Narastająco, w okresie styczeń-czerwiec 2022 roku Miraculum szacuje przychody ze sprzedaży netto na export na poziomie 3 984 tys. zł, co stanowi wzrost o 58 proc. w stosunku do okresu styczeń-czerwiec 2021 roku, kiedy to wyniosły one 2 518 tys. zł.

Spółka skupia w swoim portfolio 11 marek: Miraculum, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum