Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mirbud wybuduje centrum dystrybucyjne dla Castoramy

10 kwietnia spółka Mirbud otrzymała podpisany list intencyjny od PDC Industrial Center 45 z siedzibą w Warszawie na generalne wykonawstwo zadania inwestycyjnego.
Reklama

Przedmiotem umowy będzie budowa 100 tys. mkw. centrum dystrybucyjnego Castoramy (2 etapy) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w Kiełminie gmina Stryków. W pierwszym etapie powstanie 50 tys. mkw.

Wartość umowy to 27 490 500 euro brutto, co wg kursu NBP z dnia 07.04.2017 r. daje 116 210 590  zł brutto. Termin zakończenia realizacji inwestycji określono 15 październik 2017 r.

Deweloperem obiektu jest Panattoni Europe. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w kwietniu br., a w podpisaniu kontraktu pośredniczyli eksperci z firmy JLL.

Powierzchnia socjalno-biurowa zajmie 1450 m kw. i będzie dostosowana do planowanego zatrudnienia 300 pracowników. 

Castorama zakończyła ubiegły rok z 10% wzrostem sprzedaży i zwiększyła swój udział w rynku. Dzięki wzmocnieniu zaplecza logistycznego, spółka zapewni swoim 75 sklepom, zlokalizowanym w różnych częściach kraju, szybki dostęp do produktów i zyska większe możliwości w zakresie obsługi zamówień on-line. Magazyn pozwoli także na konsolidację dostaw od polskich firm do wszystkich sklepów sieci Grupy Kingfisher w Europie Zachodniej oraz będzie pełnił funkcję magazynu regionalnego dla części produktów kierowanych do Rumunii i Rosji.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum