Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

MIRELF VI wzywa do sprzedaży 556.595 akcji Capital Park, po 5,74 zł/sztukę

MIRELF VI wzywa do sprzedaży 556.595 akcji Capital Park, uprawniających do wykonywania 0,51 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, po 5,74 zł za sztukę - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM mBanku.
Reklama

Przyjmowanie zapisów ma rozpocząć się 17 czerwca i potrwać do 1 lipca, godz. 17.00. Przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji to 5 lipca.

Podmiotem nabywającym akcje ma być Townsend Holding, wobec którego podmiotem bezpośrednio dominującym jest wzywający.

Na dzień ogłoszenia wezwania Townsend Holding bezpośrednio posiada 70.943.843 akcje Capital Park, uprawniające do 65,49 proc. ogólnej liczby głosów.

Capital Park informował w marcu o podpisaniu warunkowej umowy zbycia przez CP Holdings na rzecz holenderskiej spółki MIRELF VI 100 proc. udziałów w spółce Townsend Holding, która jest właścicielem pakietu akcji Capital Park. 13 maja spółka informowała, że przejęcie zostało sfinalizowane.

Jak wówczas zapowiadano, MIRELF miał ogłosić w terminie trzech miesięcy wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Capital Park w liczbie powodującej osiągnięcie 66 proc. ogólnej liczby głosów w spółce.

Capital Park działa na polskim rynku nieruchomości od 2003 roku. Od 2013 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum