Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mleczarze podejmą kolejną próbę stworzenia wspólnej dystrybucji

3 września odbyło się spotkanie u ministra rolnictwa, na którym Marek Sawicki zaproponował stworzenie wspólnej dystrybucji branży spożywczej.
Reklama

W spotkaniu uczestniczyło 15 przewodniczących rad nadzorczych z największych polskich spółdzielni mleczarskich. Obok przewodniczącego rady nadzorczej OSM Piątnica, byli przewodniczący z Mlekovity, Mlekpolu, SM Gostyń czy Łowicza. - Wszyscy zgodziliśmy się, że mimo wielu prób w przeszłości warto próbować podjąć kolejną próbę stworzenia wspólnej dystrybucji dla sektora mleczarskiego – powiedział Krzysztof Banach. Dodał, że najszybciej jak to możliwe odbędzie się kolejne spotkanie, w którym będą uczestniczyć także prezesi zainteresowanych mleczarni, aby ustalić pierwsze konkretne działania.

- Nie chodzi tu o budowę kolejnych hal czy magazynów. Nie tędy droga. Chodzi raczej o powołanie platformy handlowej, czy wspólnego biura handlowego, gdzie pracowałoby kilka osób. Mogłoby ono mieścić się np. w Białymstoku lub w Warszawie – wyjaśnia przewodniczący Rady Nadzorczej OSM Piątnica.

Zaznaczył, że są możliwości pozyskania na ten cel środków z Unii Europejskiej, co pozwoliłoby łatwiej sfinansować całe przedsięwzięcie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum