Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mlekpol ma nowego dyrektora ds. handlu

Po 15 latach pracy dla spółdzielni mleczarskiej z Grajewa odchodzi Lech Karendys. Nowym dyrektorem zostaje Małgorzata Cebelińska, dotychczasowy kierownik działu handlu zagranicznego MLEKPOLU, w firmie od 20 lat.
Reklama

Lech Karendys z mleczarstwem jest związany ponad 45 lat, od początku swojej drogi zawodowej czyli od 1972 r.  1 lutego br. odchodzi na emeryturę. Jego obowiązki przejmuje Małgorzata Cebelińska.

- W czasie kiedy firma przeżywała swój dynamiczny rozwój związana byłam ze sprzedażą i promocją wyrobów Mlekpolu, przede wszystkim poza granicami kraju. Uczyłam się od najlepszych. Mam szczęście, że pracowałam i rozwijałam się u boku fachowców, m.in. u boku dyr. Karendysa – mówi Małgorzata Cebelińska dyrektor Wydziału Handlu SM MLEKPOL w Grajewie.

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce przekroczyła granicę 1,7 mld litrów skupionego mleka rocznie. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od blisko 10 000 producentów. Produkty MLEKPOL-u powstają w 12 zakładach produkcyjnych w : Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach.
SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankowe oraz sery żółte. Flagowymi markami są: Łaciate, Maślanka Mrągowska, Milko, Mazurski Smak, Rolmlecz, Białe,
Ponad 30% wyrobów SM MLEKPOL jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy i krajów Dalekiego Wschodu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum