Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mondelēz znów będzie produkować chipsy w Ukrainie

Mondelēz International planuje ponownie otwarcie fabryki chipsów ziemniaczanych na obrzeżach Kijowa, która została zamknięta zaraz po inwazji Rosji na Ukrainę.
Reklama

Producent ciastek Oreo skupi się na modernizacji obiektu, który doznał poważnych uszkodzeń w marcu br.

Mondelēz wznawia produkcję chipsów Lyuks

Zakład w Wyszhorodzie wytwarza lokalną markę chipsów ziemniaczanych o nazwie Lyuks. Inna fabryka spółki w Trostyanets we wschodnim regionie Ukrainy pozostaje zamknięta po tym, jak doznała „poważnych szkód”.

Wojna a wyniki Mondelēz

Mondelēz International zaznaczył w swoich sprawozdaniach finansowych, że wpływ wojny w Ukrainie na światowe towary, w tym pszenicę i ropę, obniży jej roczne zyski o 3 centy na akcję i zmniejszy sprzedaż o 200 milionów dolarów.

Firma, która jest właścicielem marki Cadbury, poinformowała, że ​​odnotowała 75 milionów dolarów utraty wartości majątku trwałego i sprzętu po wojnie.

W obliczu presji, by opuścić Rosję, producent czekoladek Milka na początku marca ograniczył „nieistotne operacje” w kraju. 

Mondelēz kupuje Clif Bar & Company

W zeszłym tygodniu firma Mondelēz International Inc ogłosiła plan zakupu producenta batonów energetycznych Clif Bar & Company za 2,9 miliarda dolarów (2,75 miliarda euro). Jest to dziewiąta transakcja firmy od 2018 r.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum