Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mondelez rozpoczął nowy rok kolejnymi podwyżkami cen

Mondelez, największy na świecie producent herbatników, czekolady i przekąsek, odnotował lepsze od oczekiwanych wyniki za ostatni kwartał ubiegłego roku. Wzrost cen nie ograniczył apetytu konsumentów, ale firma wprowadza kolejne podwyżki w Europie.
Reklama

Mondelez: Wzrost sprzedaży o ponad 13 proc.

Mondelez, producent m.in. czekolady Milka i ciastek Oreo, odnotował wzrost sprzedaży w obu Amerykach i Azji pod koniec ubiegłego roku. Wzrost kosztów energii odbił się jedynie na działalności firmy w Europie. Sprzedaż netto wzrosła o 13,5 proc., do 8,70 mld dolarów w ciągu trzech miesięcy (do 31 grudnia 2022).

Mondelez rośnie na rynkach wschodzących

Dzięki silnemu popytowi w krajach takich jak Brazylia, Chiny i Indie, sprzedaż na rynkach wschodzących wzrosła o 23,3 proc., podczas gdy na rynkach rozwiniętych wzrost wyniósł 8,2 proc. W Europie amerykański producent  musiał jednak podnieść ceny, co odbiło się na sprzedaży. Mimo to skorygowane zyski również przewyższyły oczekiwania, kształtując się na poziomie 0,73 dolara na akcję.

Mondelez kolejny raz podnosi ceny

Mondelez rozpoczął nowy rok kolejnymi podwyżkami cen w Europie, które natychmiast spotkały się z oporem ze strony detalistów. W rezultacie marże mogą spaść w pierwszym i prawdopodobnie drugim kwartale. Mimo to firma spodziewa się wzrostu zysków na poziomie 5-9 proc. w 2023 roku. Oczekuje się, że sprzedaż netto wzrośnie o 5-7 proc.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum