Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Monsieur Cuisine z Lidla czy Hoffen Chef z Biedronki? Porównujemy

Świat dąży do wygody i uproszczenia. Nie dziwi więc fakt, że nowe technologie zawładnęły również kuchnią. Jedną z odpowiedzi Grupy Vorwerk stał się Thermomix. W 2021 roku spółka odnotowała rekordowy rok sprzedaży w Polsce. Ten sukces spowodował, że Lidl i Biedronka przygotowały własną wersję urządzenia miksująco-gotującego: Lidl - Monsieur Cuisine Connect, a Biedronka - Hoffen Chef Express. Co je różni?
Reklama

Orginalny Thermomix pojawił się na rynku w 1996 roku. Był to pierwszy model inteligentnego robota kuchennego, który posiadał wielofunkcyjne zastosowanie. Kolejny model pojawił się po 8 latach, a następny i największy przeskok technologiczny był w 2014 roku. Wówczas firma wypuściła na rynek Thermomix, który miał inteligentne oprogramowanie. Obecnie za mercedesa wśród robotów kuchennych trzeba zapłacić od 5 do 8 tysięcy złotych.

Popularność robota była na tyle duża, że rynek ze swoją ofertą urządzeń kuchenny weszły sieci handlowe Lidl oraz Biedronka. 

 

Robort Monsieur od Lidla

W 2022 roku w sklepie internetowym Lidl można było kupić dwa modele robota: Connect oraz Smart. Co jakiś czas, przy okazji Black Friday, Świąt czy innych wydarzeń promocyjnych, urządzenie było sprzedawane w okazyjnych cenach od 1700 zł do 2200 zł w zależności od modelu.

Na początku stycznia 2023 roku okazało się, że droższe urządzenie zostało wycofane z e-sklepu i nie ma możliwości jego zakupu. W tamtym roku cena regularna za Monsieur Cuisine Connect wynosiła 1899 zł, zaś za model Smart - 2 499 zł - informuje think-about.pl.

 

 

Monsieur Cuisine Smart, wyposażony jest w 8-calowy ekran. Posiada 11 różnych funkcji, w tym: gotowania na parze, gotowania, siekania, ważenia, emulgowania, zagniatania, rozdrabniania, mieszania, smażenia, sous vide oraz wolnego gotowania. Robot oferuje 1000 W mocy trakcie miksowania oraz 1050 W mocy przy korzystaniu z funkcji gotowania. Ma też 10-stopniową regulację prędkości z dodatkową funkcją turbo oraz ustawienie temperatury w zakresie od 37 do 130 stopni Celsjusza.

Porównanie Thermomixa i robotów z Biedronki i Lidla?

Porównanie oryginalnego Thermomixa z alternatywą Biedronki i Lidla/gazetkipromocyjne.net
Porównanie oryginalnego Thermomixa z alternatywą Biedronki i Lidla/gazetkipromocyjne.net

Hoffen Chef od Biedronki

W Biedronce robot kuchenny nosi nazwę  Hoffen Chef Express. Alternatywa Biedronki posiada zintegrowana wagę z misą, regulator czasu, temperatury i prędkości obrotowej. W zestawie sprzęt posiada: zestaw do gotowania na parze, łopatka do mieszania i zbierania resztek potraw z misy mieszadło motylkowe do ubijania piany, śmietany, koszyk do gotowania delikatnych potraw, misa ze stali nierdzewnej. Za Hoffen Chef Express w ofercie sezonowej trzeba zapłacić ok. 1400 zł.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum