Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Morawiecki: polska żywność to 34 mld euro eksportu w 2020 roku

Polska żywność jest coraz bardziej znana w całej Europie, to 34 mld euro eksportu w zeszłym roku - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie Rolnik na Śląsku. Udaje się coraz lepiej budować markę polskiej żywności - dodał.
Reklama

Morawiecki w trakcie wizyty w przedsiębiorstwie ocenił, że przetwórstwo rolno-spożywcze i rosnący eksport polskiej żywności to "wielka szansa dla polskich producentów".

Jak przypomniał, firma Rolnik skorzystała z pomocy państwowych tarcz antykryzysowych podczas pandemii koronawirusa. "Chcieliśmy uratować miejsca pracy, ale też rynek, zdolności wytwórcze, markę tej firmy" - powiedział premier. "Dlatego chcę zaapelować - kupujmy polskie produkty u polskich producentów. To jest niezwykle ważne, w ten sposób wspieramy polskie miejsca pracy" - stwierdził szef rządu.

"Cieszę się, że razem z państwem polskim udaje się coraz lepiej budować markę polskiej żywności. Polska żywność jest coraz bardziej znana w całej Europie, to 34 mld euro eksportu w zeszłym roku" - powiedział Morawiecki.

Jego zdaniem celem polskiej strategii gospodarczej jest dziś to, aby "dać jak największej liczbie ludzi dobrą, jak najlepiej wynagradzaną pracę, ale też przedsiębiorcom dać perspektywę rozwoju w Polsce i za granicą".

"Państwo polskie jest po to, żeby pomagać" - powiedział premier.

Morawiecki dodał, że działania na rzecz rolnictwa będą również częścią programu Polski Ład Zjednoczonej Prawicy. To m.in. skrócenie drogi od pola do stołu, "mniej pośredników, więcej zysku dla polskich rolników".

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum