Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Morawiecki: Polskie produkty rolne powinny być jak najlepiej traktowane w sieciach handlowych

Polskie produkty rolne powinny być jak najlepiej traktowane w sprzedaży we wszystkich sieciach handlowych i w ogóle w sprzedaży w Polsce - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki. Apelował też, by rynek europejski był otwarty na polską żywność i by "konkurencja była równa".
Reklama

Morawiecki w piątek odwiedził siedzibę Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem (Podlaskie).

Podczas krótkiej konferencji prasowej w towarzystwie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela i prezesa Mlekovity premier podkreślał, że bardzo zależy mu na tym, aby polscy rolnicy mieli dostęp ze swoją produkcją rolną również na rynki UE, a także "abyśmy eksportowali odważnie na wszystkie rynki".

Zaznaczył, że minister rolnictwa wdraża właśnie pakiet pięciu ustaw, które wzmocnią pozycję polskiej żywności za granicą.

Morawiecki zwracał zarazem uwagę, że "nie ma polskiego masła na półkach w sklepach na przykład w Danii, a jest duńskie masło w polskich sklepach". A nawet, jak przypomniał, kilka lat temu duński minister gospodarki mówił, że niemożliwe jest to, by polskie masło było w duńskich sklepach.

"A przecież wszyscy jesteśmy w jednej Unii Europejskiej, więc jak to jest, że może ktoś nam blokować sprzedaż naszego masła, a my jesteśmy otwarci dla wszystkich produktów zagranicznych?" - powiedział premier. "My jesteśmy dziś wzorem jednolitego rynku w UE, jesteśmy otwarci na produkty zagraniczne" - dodał.

"Tak się złożyło, iż wielkie sieci są zdominowane przez kapitał zagraniczny" - mówił premier. Zaznaczył, że jesteśmy w UE i szanujemy to, ale sieci te powinny traktować właściwie także polskich rolników.

Przypomniał, że w sieciach handlowych organizowane są np. tygodnie produktów z różnych krajów. "Apeluję, by przynajmniej raz w miesiącu w każdej sieci był tydzień polski" - mówił.

"Chciałbym zaapelować do wszystkich sieci dystrybucyjnych, aby polskie produkty znalazły należyte miejsce na półkach i byśmy nie byli dyskryminowani" - oświadczył.

Morawiecki potwierdził też za pomocą specjalnej aplikacji, że dostępne w siedzibie Mlekovity mleko jest rzeczywiście polskiej produkcji.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum