Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Może zabraknąć papieru toaletowego. Winne nowe przepisy UE

Czy czekają nas niedobory papieru toaletowego? Zagraniczne media donoszą, że przemysł papierniczy jest nieprzygotowany na nowe przepisy UE, które mają na celu zakazanie importu produktów związanych z wylesianiem.
Reklama
  • Zgodnie z nowym prawem, firmy sprzedające swoje produkty do UE będą musiały udowodnić, że ich towary nie są powiązane z wylesianiem lub zostaną ukarane grzywną w wysokości do czterech procent ich rocznego obrotu w UE.
  • Ceny wybranych towarów, w tym papieru toaletowego, już szybują.

Zobacz aktualne ceny papieru toaletowego w sklepach w Polsce.

Papier - nie tylko gigantyczne podwyżki, ale też niedobory towaru

 

 

Dyrektor generalny firmy Cheeky Panda - Chris Forbes - który prowadzi firmę produkującą ekologiczne rolki papieru toaletowego, powiedział The Grocer, że przepisy, które mają wejść w życie w maju, będą miały „gigantyczny wpływ” na branżę.

fot. shutterstock
fot. shutterstock

„Z pewnością będzie ograniczona dostępność i możemy spodziewać się wzrostu ceny makulatury wraz ze wzrostem popytu na alternatywy”.

Nowe przepisy będą miały wpływ na drewno, a także kawę, soję czy kakao. Prawo będzie wymagało od firm handlujących tymi towarami przestrzegania ścisłego procesu, z 18-miesięcznym okresem wdrożenia dla większych firm i 24-miesięcznym okresem dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw.

Nowe przepisy EU. To będzie koszmar wielu firm

Wiele firm polega obecnie na surowcach, takich jak włókna wytwarzane z nowo ściętych drzew, co może oznaczać, że niektórzy dostawcy będą musieli „wydawać miliardy funtów na transformację operacyjną”.

„Trudno będzie zmienić działalność z dnia na dzień”, powiedział Forbes, dodając, że „firmy prawdopodobnie wydałyby więcej pieniędzy na lobbowanie za zmianą przepisów niż na wprowadzanie tych zmian”.

Niektóre marki, takie jak Cheeky Panda, wykorzystują alternatywne naturalne źródła drewna, w tym bambus.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum