Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Można dostać 30 tys. euro od Carrefour. Jakie zasady?

Fundacja Carrefour postanowiła wdrożyć transormację żywieniową w ośmiu krajach Grupy Carrefour: Argentynie, Belgii, Brazylii, Włoszech, Polsce, Rumunii, Hiszpanii i na Tajwanie. Celem programu „Razem na rzecz transformacji żywieniowej” jest pomoc lokalnym organizacjom we wdrażaniu projektów w zakresie zrównoważonego rolnictwa, walki z marnowaniem żywności oraz edukacji żywieniowej. Zwycięska organizacja z każdego kraju otrzyma dofinansowanie w wysokości 30 000 euro, a całkowita pula nagród wynosi 240 000 euro.
Reklama

Nabór projektów w ramach programu „Razem na rzecz transformacji żywieniowej 2022” rozpoczął się w poniedziałek 17 października 2022 r. Konkurs skierowany jest do organizacji pożytku publicznego. Ma na celu wyróżnienie projektów dotyczących jednego z trzech tematów:

zrównoważone rolnictwo,
ograniczanie marnotrawienia żywności,
edukacja żywieniowa.

- Od ponad 20 lat Fundacja Carrefour wspiera inicjatywy stowarzyszeniowe w zakresie solidarnej transformacji żywieniowej. Nasz międzynarodowy konkurs ma przetrzeć szlaki, pomagając w dotarciu do większej liczby obszarów, w tym wiejskich i odizolowanych, które potrzebują specjalnego bodźca, szczególnie w tym trudnym czasie − powiedziała Marie-Astrid Raoult − dyrektor Fundacji Carrefour.

Organizacje mogą składać projekty do niedzieli 13 listopada 2022 r. Jury, złożone z przedstawicieli Fundacji Carrefour oraz zespołów Carrefour zajmujących się działaniami społecznymi w każdym kraju, będzie zwracało szczególną uwagę na takie aspekty jak ochrona środowiska, wpływ na okoliczne obszary oraz beneficjenci projektu (osoby znajdujące się w trudnym położeniu, takie jak młodzież, osoby starsze, mieszkańcy wsi itd.).

Ogłoszenie 8 zwycięzców (po jednym z każdego kraju) odbędzie się w poniedziałek 12 grudnia 2022 roku. Każdy z nich otrzyma od Fundacji Carrefour dofinansowanie w wysokości 30 000 euro na rozwój projektu. Zespół Fundacji Carrefour zapewni roczne wsparcie na poszczególnych etapach wdrożenia.

Dysponując rocznym budżetem w wysokości 6,75 mln euro, w 2021 roku Fundacja wsparła około 70 projektów i tysiące osób w krajach Grupy. Od jej założenia fundacja przeznaczyła ponad 18 milionów euro na pomoc w nagłych wypadkach.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum