Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

MRPiT jest kategorycznie przeciwne wprowadzaniu lockdownu, niezależnie od sytuacji epidemicznej

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz wiceminister Olga Semeniuk w środę wieczorem rozmawiali z przedstawicielami Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług o kondycji i postulatach branży odzieżowej, w związku z pandemią Covid-19 - podał w czwartek resort.
Reklama

"O kondycji i postulatach branży odzieżowej, w sytuacji spowodowanej przez pandemię Covid-19, rozmawiali wczoraj wieczorem wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz wiceminister Olga Semeniuk z przedstawicielami Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług" - poinformowało w czwartkowym komunikacie MRPiT.

Jak dodano, w rozmowie uczestniczył też wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.

"Nie wiemy, jak długo będzie trwała pandemia. W Waszym sektorze jest - wyjątkowo dużo, jak na Polskę - średnich i dużych firm. Jesteście spektakularnym przykładem sukcesu polskiego biznesu. Zależy nam zatem na tym, abyście w możliwie najlepszej kondycji przetrwali obecną sytuację" - mówił cytowany w komunikacie do przedstawicieli branży odzieżowej wicepremier Gowin.

Podkreślił, że MRPiT "jest kategorycznie przeciwne wprowadzaniu lockdownu, niezależnie od sytuacji epidemicznej". "Gospodarka musi funkcjonować" - wskazał.

Wiceminister Semeniuk zaznaczyła, że sprzedaż stacjonarna, jak też internetowa, jest bardzo ważną gałęzią gospodarki. "Wspólnie z panem premierem Jarosławem Gowinem cieszymy się, że przedsiębiorcy, chociażby poprzez zmianę modelu handlu w internecie, robią co w ich mocy, by przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. Razem na pewno wypracujemy konstruktywne rozwiązania" - powiedziała Semeniuk.

Jak przekazało ministerstwo, ze strony branży w spotkaniu uczestniczyli: prezes Lancerto Tomasz Ciąpała, prezes PAAN Capital i właściciel marki Tatuum Paweł Kapłon, wiceprezes LPP Sławomir Łoboda, prezes OCHNIK Marcin Ochnik.

Z informacji ministerstwa wynika, że w czwartek o godz. 12.00 kierownictwo MRPiT w osobach wicepremiera Gowina, wiceministrów Semeniuk oraz Andrzeja Guta-Mostowego ma wziąć udział w konsultacjach z przedstawicielami branży targowej. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (4)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum