Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

MŚ: Na razie bez kaucji za plastikowe butelki

Ministerstwo Środowiska nie prowadzi żadnych prac legislacyjnych, które miałyby wprowadzić kaucję na butelki szklane lub plastikowe - poinformował oficjalnie resort.
Reklama

Wcześniej "Gazeta Wyborcza" doniosła, że rząd chce wprowadzić obowiązkowe kaucje dla opakowań - szklanych i plastikowych butelek oraz aluminiowych puszek.

Dziennik poinformował, że Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zleciła już analizę wprowadzenia takich opłat w Polsce, którą za 236 tys. zł przeprowadzi firma Deloitte.

Celem badania jest sprawdzenie pod kątem finansowym, prawnym i organizacyjnym możliwości wprowadzenia systemu kaucji na opakowania nad Wisłą.

Skoro Ministerstwo Środowiska oficjalnie odpowiada, że nie prowadzi żadnych prac legislacyjnych, które miałyby wprowadzić kaucję na butelki szklane lub plastikowe, to można spodziewać się, że w bliżej nieokreślonej przyszłości taki system zostanie wprowadzony. Lepiej, żeby to się stało wcześniej niż później. W kilku krajach UE system kaucji plastikowych butelek już z powodzeniem działa.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum