Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mural Coca-Coli na warszawskiej Pradze

Warszawski street art zyskał właśnie oryginalne dzieło: mural Piotra Młodożeńca przy ul. Targowej 15. Projekt jest autorską interpretacją ikonicznego, powszechnie rozpoznawalnego kształtu szklanej butelki Coca-Cola, dostępnej od stycznia br. również w sprzedaży detalicznej.
Reklama

Butelka konturowa Coca-Cola stanowi ponadczasowy symbol marki i nośnik uniwersalnych, pozytywnych emocji. Jej design ulegał modyfikacjom przez ponad 100 lat obecności na rynku, a reklamowały ją największe ikony pop-kultury: Marilyn Monroe, Elvis Presley, Ray Charles. Możesz oglądać telewizję i zobaczyć Coca-Cola i wiesz, że prezydent pije Colę, Liz Taylor pije Colę i pomyśl, że ty też możesz pić Colę. Wszystkie Cole są takie same i wszystkie Cole są dobre. Liz Taylor to wie, prezydent to wie i ty to wiesz – powiedział Andy Warhol.

Dotychczas szklana butelka konturowa była powszechna w sektorze hotelarsko-gastronomicznym. Od stycznia br. dostępna jest również w sprzedaży detalicznej.
Tą premierą zainspirowany został właśnie autor muralu.
Piotr Młodożeniec jest wszechstronnym artystą sztuk wizualnych: malarzem, rysownikiem, grafikiem, ilustratorem, projektantem i autorem filmów animowanych. Jego prace, wielokrotnie wystawiane i nagradzane w Polsce i poza granicami, są dynamiczne i ekspresyjne, m.in. poprzez wykorzystywany kolor i emblematy.

Mural Coca-Cola stanowi integralną część kampanii "Ikona powraca", nawiązującej do strategii "One brand". Zakłada ona pozycjonowanie wszystkich produktów Coca-Cola jako jednej marki, z różnymi wariantami, tak by promować wybór wariantu zgodnego z preferencjami konsumentów. Kampania zaplanowana na pierwszy kwartał br. obecna jest w TV, radio, kina, internet, w tym social media. Po raz pierwszy do telewizyjnej kampanii dedykowanej "One brand" zaproszono duet ambasadorski: Piotra Fronczewskiego i youtubera ReZiego. Ich obecność stanowi symboliczny most międzypokoleniowy, odzwierciedlający różnorodność fanów smaku Coca-Cola.

Za koncepcję i nadzór artystyczny nad projektem muralu odpowiada agencja White Paper Agency, natomiast za część wykonawczą Good Looking Studio. Zakup mediów powierzono domowi mediowemu MediaCom, obsługę w obszarze digital oraz social media LiquidThread, natomiast działania PR agencji Rc2 Raczkiewicz Chenczke Consultants.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum