Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

MZ skieruje do prokuratury i UOKiK sprawę reklam Żabki. Sieć zapowiada, że wycofa ofertę

Reklama wyrobów tytoniowych jest niedopuszczalna; jesteśmy zobligowani skierować sprawę do prokuratury i UOKiK – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia, odnosząc się do promocji w sklepach Żabka. Firma poinformowała, że wycofuje oferty.
Reklama

Chodzi o reklamy dotyczące możliwości nabycia za złotówkę hot doga przy zakupie paczki papierosów.

"Reklama wyrobów tytoniowych jest niedopuszczalna i nieważne do jak wąskiego grona osób jest kierowana oraz czy są to tylko palacze. Jesteśmy zobligowani skierować sprawę do prokuratury i @UOKiKgovPL. Liczymy, że dla @Zabka_PL zdrowie klientów jest najważniejsze i wycofa reklamę" - przekazał na Twitterze resort zdrowia.

PAP zwróciła się o komentarz do sieci Żabka.

"Krytyczne głosy dotyczące sposobu prezentowania naszej oferty są dla nas bardzo istotne. Zgadzamy się, że nawet w przypadku braku przesłanek prawnych, tak jak ma to miejsce w obecnej sytuacji, komunikacja może być niewłaściwa z innych powodów. Dlatego zdecydowaliśmy o wycofaniu komunikacji tej konkretnej oferty, co ma miejsce dzisiaj" - przekazano w informacji udostępnionej PAP przez biuro prasowe Żabka Polska.

"Niezależnie od tej decyzji, uzgodniliśmy zaostrzone kryteria dla przyszłych działań komunikacyjnych. Jesteśmy przekonani, że to pozwoli uniknąć kontrowersji w przyszłości i Żabka będzie kojarzona jedynie z pozytywnie odbieranym przekazem" - zaznaczono.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum