Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Na początku 2018 roku Tesco zamknie 3 kolejne supermarkety

Na przełomie stycznia i lutego 2018 roku 3 supermarkety Tesco: w Konstantynowie Łódzkim, Tuchowie i w Łodzi przy ul. Elsnera zostaną zamknięte. Pracowników o tych planach poinformował Martin Behan - dyrektor zarządzający Tesco Polska.
Reklama

Informacje te potwierdziła nam Elżbieta Fornalczyk, przewodnicząca związków zawodowych w sieci Tesco. - Dostaliśmy taką wiadomość od zarządu. Teraz będą wdrażane procedury zwolnień grupowych lub propozycje przenoszenia pracowników do innych placówek. Tesco do dłuższego czasu nie ukrywło, że będzie zamykało sklepy, głównie mniejsze supermarkety, więc ta decyzja nie jest woelkim zaskoczeniem - dodaje Elżbieta Fornalczyk.

W mailu do pracowników zwalnianych sklepów Martin Behan pisze: "Decyzja o zamknięciu sklepów nigdy nie jest łatwa – opiera się zaś na czysto ekonomicznych przesłankach. Wspomniane sklepy działają w bardzo trudnym, konkurencyjnym otoczeniu i nie widzimy możliwości odwrócenia negatywnego trendu w ich wynikach sprzedażowych. Naszym priorytetem pozostaje zapewnienie wsparcia dla koleżanek i kolegów z zamykanych sklepów. Zaoferujemy im inne, alternatywne stanowiska w pobliskich sklepach – zakładamy zatem, że liczba osób, które opuszczą naszą firmę, będzie minimalna. Chciałbym podziękować koleżankom i kolegom z zamykanych sklepów za wszystko, co robili, by dbać o swoich klientów i by sklepy odnosiły sukcesy. Wierzę, że zrozumiecie, iż ta trudna decyzja pomoże nam skupić się na tym, co ważne dla naszych klientów, wszędzie tam, gdzie wybierają oni Tesco na miejsce swoich zakupów".

Obecnie Tesco Polska prowadzi także (do 30 listopada 2017 r.) zwolnienia grupowe, które obejmą maksymalnie 400 pracowników zatrudnionych w strukturach biura głównego.

W ostatnim półroczu w ramach reorganizacji Tesco zamknęło 9 sklepów i zrezygnowało lub podnajęło 37,5 tys. mkw. powierzchni, względem 16 tys. mkw. zamkniętej lub podnajętej powierzchni w zeszłym roku. Firma wydała na ten cel 45 mln funtów, względem 20 mln funtów w zeszłym roku finansowym. Do końca lutego 2018 firma chce zrezygnować z kolejnych 11 tys. mkw., tak by dysponować powierzchnią ok. 862 tys. mkw. na koniec lutego 2018. Na koniec sierpnia 2017 roku do Tesco w Polsce należały 424 sklepy. Po zamknięciu 3 kolejnych sieć skurczy się do 421 placówek.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum