Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Na początku wakacji benzyna Pb 95 potaniała o 10 gr

Na początku wakacji benzyna Pb 95 potaniała o 10 gr i kosztuje średnio 7,82 zł. Niewykluczone, że obniżki cen tego paliwa są związane z obowiązującą od kilku dni promocją na stacjach Orlenu, która mogła zachęcić innych operatorów rynku do korekt cenników - ocenili analitycy e-petrol.pl
Reklama

Z najnowszego badania sytuacji cenowej na stacjach paliw, przeprowadzonego przez portal e-petrol.pl, wynika, że popularna benzyna "95" w porównaniu do poprzedniego tygodnia potaniała o 10 gr i dziś za jej litr kierowcy płacą przeciętnie 7,82 zł.

"Niewykluczone, że obniżki cen tego paliwa są związane z obowiązującą od kilku dni promocją na stacjach Orlenu, która mogła zachęcić również innych operatorów rynku do wprowadzenia korekt do cenników. Istotnym czynnikiem mogą być również obserwowane ostatnio spadki cen benzyny w sprzedaży hurtowej. Alternatywny wobec benzyny autogaz również potaniał w związku ze niższymi cenami tego paliwa w dostawach do stacji. W tym przypadku jednak obniżka wynosi 3 gr i litr LPG kosztuje średnio 3,49 zł" - poinformowali w środę analitycy e-petrol.pl.

Dodali, że niezmiennie od poprzedniego tygodnia za litr oleju napędowego kierowcy płacą 7,89 zł.

Według e-petrol.pl na paliwowej mapie Polski wyróżniają się dziś województwa: łódzkie i świętokrzyskie, w których paliwa są najtańsze. W pierwszym z nich najmniej kosztują benzyna Pb95 i olej napędowy: 7,77 i 7,85 zł/l, a w drugim z ceną 3,38 zł/l najtańszy jest autogaz.

Najdrożej jest zaś na Podkarpaciu, gdzie za litr benzyny i diesla tankujący płacą 7,89 i 7,92 zł oraz na Dolnym Śląsku, na którym litr autogazu kosztuje 3,64 zł. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum