Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Na stacjach tanieje olej napędowy i autogaz, ceny benzyny bez zmian

W tym tygodniu na stacjach benzynowych tanieje olej napędowy, spadła też cena autogazu - poinformowali w środę analitycy e-petrol.pl. Dodali, że w bieżącym tygodniu ceny benzyny są bez zmian.
Reklama

Jak przypomnieli w środowym komentarzu analitycy e-petrol, obniżki zapowiedział Orlen, ale ceny diesla spadają także u konkurencji. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował we wtorek na Twitterze, że Grupa Orlen obniżyła cenę o 20 groszy za litr oleju napędowego na swoich stacjach.

Analitycy dodali, że w związku z ostatnimi obniżkami hurtowych cen diesla również jego średnia ogólnopolska cena na stacjach spadła o 11 groszy. Po 5 tygodniach podwyżek potaniał także autogaz, za którego litr kierowcy płacą o 2 grosze mniej niż na koniec stycznia - tj. 3,23 zł.

Stabilne pozostają natomiast ceny benzyny 95-oktanowej - jej litr, podobnie jak przed tygodniem, kosztuje 6,68 zł.

Według e-petrol, na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo łódzkie, gdzie odnotowano najbardziej atrakcyjne ceny Pb95 i za autogaz: 6,61 i 3,19 zł/l (identyczna cena autogazu obowiązuje też w Wielkopolsce). Diesel z ceną 7,43 zł/l jest najtańszy w województwie świętokrzyskim.

Aktualnie to Lubelszczyzna jest tym regionem, w którym najwięcej kosztuje benzyna 95-oktanowa - 6,75 zł/l. Na Mazowszu najdroższy jest olej napędowy - jego średnia cena wynosi tam 7,64 zł/l. Natomiast w Małopolsce i na Podlasiu zarejestrowaliśmy najwyższe ceny autogazu, sprzedawanego w tych częściach Polski średnio po 3,28 zł/l - podał portal.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum