Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Na terenach należących do PKP powstaną parki handlowe

XCity Investment powraca do projektów zabudowy terenów należących do PKP w centrach polskich miast. W najbliższych tygodniach spółka wyłoni inwestora dla projektu przy Alejach Jerozolimskich 140. Na początku 2019 r. rozpoczną się budowy pięciu parków handlowych w: Elblągu, Bielsku-Białej, Koszalinie, Kole i Skarżysku-Kamiennej. Pod Mieszkanie Plus zostaną przeznaczone tylko niektóre lokalizacje.
Reklama

XCity Investment dysponuje największą liczbą niezagospodarowanych terenów należących do PKP w centrach polskich miast.

W 2015 r. firma przedstawiła 15 projektów obejmujących m.in. inwestycje w Katowicach, Kłodzku i Warszawie. W 2016 r. unieważniła postępowania 13 projektów. Powodem miały być zmiany w strategii wykorzystania nieruchomości.

Część z nieruchomości miała zostać przeznaczona pod budowę mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Dziś już wiemy, że do tego zostaną przeznaczone inne lokalizacje.  

Do końca roku poznamy inwestora biurowca z funkcja usługową i mieszkalną w dawnej siedzibie PKP Informatyka przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Powstanie tam kompleks o powierzchni komercyjnej 67 tys. mkw.

– Negocjacje warunków umowy na wyłączność powinny zakończyć się na początku 2018 r. – mówi prezes Xcity Investment Marek Chibowski.

W  grudniu XCity Investment zaprosiło do rokowań w ramach programu Małych Projektów Deweloperskich 2. Chodzi o zabudowę ponad 60 tys. mkw. gruntów w średnich miastach.

Są to parki handlowe mające na celu zagospodarowanie terenów przydworcowych. Termin na wykup memorandów mija w połowie stycznia.

- Już dziś wiemy, że jest kilka poważnych firm, które zgłaszają swój akces. Jest duże zainteresowanie projektami ze strony lokalnych inwestorów jak i dużych firm deweloperskich – mówi prezes Chibowski.

Największy park handlowy zostanie zbudowany w Kole. Będzie to inwestycja o powierzchni 6,6 tys. mkw., podobny obiekt powstanie w Skarżysku-Kamiennej. W Elblągu i Bielsku-Białej będą to projekty o powierzchni ok. 2 tys. mkw., w Koszalinie 0,9 tys. mkw.  

-  Planowane rozpoczęcie budowy to początek 2019 r. a oddanie do użytkowania po dalszych 24 miesiącach – mówi Marek Chibowski.

Spółka XCity Investment  ma też podpisane umowy na realizację projektów w Koninie i Mińsku Mazowieckim.

Projekty zakładają realizację nowych dworców kolejowych wraz z towarzyszącą zabudową handlową. Będą to obiekty głównie jednokondygnacyjne za wyjątkiem parkingów dachowych. Oddanie budynków do użytkowania zaplanowano na II połowę 2019 r.

Na bazie podpisanych umów inwestycyjnych kontynuowana jest realizacja projektów Warszawa Gdańska, Gdynia Międzytorze.

więcej na www.propertynews.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum