Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Na zakupy do Carrefour'a z opakowaniami zwrotnymi?

Na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Carrefour ogłosił współprace z firmą Terracycle, a także z niektórymi z największych na świecie marek dóbr konsumpcyjnych. Firmy zamierzają wdrożyć koncepcję Loop, która polega na oferowaniu konsumentom alternatywy dla opakowań jednorazowych.
Reklama

To pierwszy model dystrybucji e-commerce oparty na systemie depozytowym. Carrefour chce w ten sposób zmniejszyć ilość odpadów i zanieczyszczeń spowodowanych przez tworzywa sztuczne.

Terracycle opracował unikalną koncepcję zwaną Loop, w której można wdrożyć system depozytowy. Marki partnerskie projektu opracowały nowe opakowanie, które może być wykonane ze szkła, stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego i zostać poddane recyklingowi po zakończeniu użytkowania.

Carrefour zamierza sprzedawać około dwudziestu produktów ekologicznych Carrefour i Carrefour BIO, takich jak miód, olej i przyprawy, w pojemnikach zwrotnych. Testowa platforma tej usługi zostanie uruchomiona w maju 2019 r., początkowo tylko w regionie paryskim, a od lata 2019 roku produkty te będą również dostępne w sprzedaży na stronie internetowej Carrefour.fr.

Podczas zakupów, konsumenci jednorazowo zapłacą depozyt za opakowanie, a kwota ta będzie zwracana za każdym razem, gdy zwrócą opakowanie. Po skonsumowaniu produktów, opakowania będą odbierane z domu, myte, a następnie ponownie napełniane w celu ponownego wprowadzenia do obiegu.

W 2018 r. Carrefour zobowiązał się, że ​​wszystkie jego opakowania marki własnej do 2025 r. będą mogły być ponownie użyte, nadające się do recyklingu lub kompostowania. Loop jest flagowym projektem w tym planie, zaprojektowanym, aby pomóc w wypełnieniu tego zobowiązania.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum