Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nabiał przyszłości - nowe trendy na rynku mleka

Jak podaje organizacja RoślinnieJemy, ostatnie tygodnie to dobry czas dla start-upów tworzących alternatywny nabiał. Polscy producenci także pracują nad nowościami dla konsumentów, którzy eliminują ze swojej diety składniki odzwierzęce.
Reklama

Amerykański Perfect Day ogłosił pozyskanie 300 mln dolarów dla inwestycji, która umożliwi szybszy proces skalowania produkcji kazeiny i serwatki pozyskiwanych w procesie fermentacji i tożsamych funkcjonalnie z jej odzwierzęcymi odpowiednikami. Umożliwi to firmom, które zdecydują się na rozwiązania Perfect Day, wykorzystanie tych składników bez ingerowania w dotychczasowy sposób produkcji. Perfect Day ogłosiło także współpracę z The Urgent Company, producentem wolnych-od-składników-zwierzęcych lodów Brave Robot.

Szwedzka marka Oatly pozyskała dofinansowanie w wysokości 200 mln dolarów. Wycena rynkowa spółki wynosi obecnie 2 mld dolarów. W producenta owsianego mleko uwierzyli m.in. Natalie Portman, Oprah Winfrey i JayZ.
 
Na odważny krok zdecydowały się podhalańskie Jogurty Magda – od lipca 2020 firma oferuje produkty wyłącznie na bazie roślinnych składników.
 
Z kolei OSM Łowicz niedługo zadebiutuje z nowymi produktami linii Bez Deka Mleka - będą to m.in. roślinne desery na bazie polskiego owsa, dostępne w kilku wariantach smakowych, w tym brzoskwiniowym, waniliowym, czy jagodowym.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum