Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Narasta spór między producentem Coca-Coli a dyskontami spożywczymi

Od dłuższego czasu w Niemczech narastał spór między Coca-Colą a Edeką. W ostatnim czasie przybrał na sile. W konsekwencji producent wstrzymał dostawy dla supermarketów od 1 września - czytamy w niemieckiej wersji Business Insider.
Reklama

Jak relacjonuje Lebensmittel Zeitung wycofanie ze sklepów Edeki Coca Coli jest dla Niemców sytuacją niewyobrażalną. Od 1 wrześnie klienci największej sieci holdingowej w Niemczech wchodząc do supermarketu na półkach nie zobaczą żadnych butelek Coca Coli. Scenariusz zmusza klientów Edeki do rozejrzenia się za alternatywą dla coli. 

Trwający spór finansowy nikogo nie powinien dziwić. Amerykańska grupa zagroziła sieci supermarketów zatrzymaniem dostaw 1 stycznia 2022 r. Nawet wtedy Edeka nie chciała zaakceptować wzrostu cen.

Jednak zniknięcia produktów Coca-Coli z półek Edeki można było w tym czasie jeszcze zapobiec. Niestety spór finansowy osiągnął szczyt, co nie powinno nikogo specjalnie dziwić, ponieważ sieć supermarketów w tym samym czasie prowadziła spór z producentami Pepsi. W konsekwencji produkt ten został wycofany ze sprzedaży już jakiś czas temu. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum