Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

NASK informuje o pojawiających się oszustwach związanych z OLX

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa poinformowała, że wciąż odnotowuje dużą liczbę zgłoszeń o próbach podszywania się pod portal OLX. Są to m.in. próby wyłudzenia danych karty płatniczej, z pomocą których oszuści otrzymują dostęp do konta bankowego ofiary.
Reklama

Zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej poinformował we wtorek, że nadal odnotowuje dużą liczbę zgłoszeń o próbach podszywania się pod portal OLX.

"Często są to próby wyłudzenia danych karty płatniczej, dzięki którym oszuści otrzymują dostęp do konta bankowego ofiary i przejmują środki finansowe. Oszuści zwykle komunikują się z ofiarami za pośrednictwem komunikatora WhatsApp. Informują potencjalne ofiary, że zapłacili za wystawiony w ofercie towar, zaś osoba sprzedająca, aby otrzymać zapłatę, musi jedynie ostatecznie potwierdzić odbiór pieniędzy, podając dane swojej karty płatniczej" - przekazano.

Dodano, że w rzeczywistości dane wpisywane są przez ofiarę na fałszywej stronie internetowej i mogą zostać wykorzystane przez przestępców do przelania pieniędzy z konta oszukanej osoby. "Podobne schematy ataku wykorzystują też wizerunek Allegro, Vinted, InPost, DPD" - ostrzegła NASK.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ wnk/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum