Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Netto wyświadczyło pracownikom niedźwiedzią przysługę. Chodzi o batony

W sieci sklepów Netto został zorganizowany wewnętrzny konkurs dotyczący sprzedaży batonów. Placówki i sprzedawcy mają rywalizować między sobą. Pracownicy czują się zastraszeni.
Reklama

Związek zawodowy działający w sieci zainterweniował w tej sprawie. Wysłano pismo do pracodawcy.

Konkurs sprzedaży batonów. Pracownicy Netto czują się zastraszani

- (...) NSZZ "Solidarność" zwraca się z wnioskiem o podjęcie interwencji w sklepach Netto oraz Netto " Indygo" w poniższej sprawie. Pracownicy sklepów zgłaszają naszej Organizacji Związkowej, że jako sprzedawcy czują się zastraszani w pracy z powodu ogłoszonego konkursu dot. sprzedaży hitów (batonów). Ogłoszony konkurs ma na celu wskazanie najlepszego sprzedawcy i najlepszego sklepu pod kątem ww. sprzedaży batonów podczas obsługi klientów przy kasie. Zwracamy się z wnioskiem o przedstawienie źródeł prawa pracy na podstawie, których kierownicy sklepów będą przeprowadzać rozmowy z pracownikami oraz udzielać upomnień bądź nagan z powodu niskiej sprzedaży batonów podczas sprzedaży sugerowanej - czytamy w piśmie.

 

 

Duńskie Netto dużym pracodawcą

Przypomnijmy, że w ciągu ostatniego roku, po przejęciu niemal 300 sklepów Tesco, Netto Polska powiększyło się do 650 placówek w całym kraju. Sieć stała się dużym pracodawcą.

Spółka Netto zakończyła 2021 r. zyskiem netto na poziomie 87.326 tys. zł, (124.690 tys. zł zysku za 2020 r.). W ramach Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych firma otrzymała 8 471 539,82 zł.

Przypomnijmy, że pod koniec marca br. zakończyła się integracja sklepów Tesco do sieci Netto. 

- Szyld zmieniło blisko 250 sklepów. Zainwestowaliśmy w ten proces 750 mln zł. Dziś Netto jest już siecią ogólnopolską - mówił Hugo Mesquita, szef duńskiej sieci w Polsce. Firma nie wyklucza dalszych przejęć na polskim rynku.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum