Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Newbridge kupuje centra handlowe w Krakowie, Toruniu i Łodzi

Trzy centra handlowe, należące do tej pory do funduszu Aerium w Polsce, trafią do nowego portfela. Guliwer, Bielawy i Czyżyny o łącznej powierzchni ponad 72 tys. mkw. kupił Newbridge. Apleona GVA doradzała Aerium przy sprzedaży aktywów.
Reklama

Trzy centra handlowe zlokalizowane są w Krakowie (CH Czyżyny), Toruniu (CH Bielawy) oraz w Łodzi (CH Guliwer). Carrefour, który był deweloperem tych nieruchomości, pozostaje głównym najemcą z długoterminową umowę najmu w powyższych lokalizacjach.

Obecnie centra handlowe wynajęte są w 99 proc. i odnotowują poziom sprzedaży na mkw. o 45proc. wyższy niż krajowa średnia. Pozostali najemcy to m.in. Leroy Merlin, Rossmann, CCC, Deichmann, RTV Euro AGD, Jysk, Pepco, Douglas. Aerium przejęło te nieruchomości bezpośrednio od Carrefour w ramach pozyskania pan-europejskiego portfolio w 2006.

- Aerium, w imieniu naszych udziałowców, jest zadowolone z finalizacji transakcji sprzedaży do Newbridge z pomocą Apleona GVA. Długoterminowa współpraca z naszym głównym najemcą centrów handlowych w Polsce i w Europie, Carrefour, należała do szczególnie udanych. Dlatego cieszy nas niezmiernie fakt, że to właśnie Newbridge, z którym dzielimy wspólne idee i mamy podobne strategie inwestycyjne, przejmuje te świetnie prosperujące nieruchomości - komentuje Charles-Edouard Castella, Portfolio Manager dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej w Aerium.

- Jesteśmy podekscytowani tą inwestycją i mamy nadzieję, że otworzy ona drogę do kolejnych akwizycji. Każda z zakupionych nieruchomości posiada duży potencjał zwiększenia ich wartości - mówi Rory Mepham, CEO w Newbridge.

Apleona GVA, działając jako wyłączny doradca po stronie Aerium, wspierała właściciela podczas całego procesu transakcji: od marketingu nieruchomości, poprzez due diligence po negocjacje ostatecznej umowy sprzedaży. Newbridge był wspierany prawnie przez Greenberg Traurig, Deloitte i Arcadis. Aerium doradzała kancelaria SSW. Deutsche Pfandbriefbank zapewnił finansowanie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum