Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Niedoskonałe warzywa i owoce wracają do Lidla. Ile kosztują?

Kolejny raz sieć Lidl Polska zdecydowała się wspierać rodzimych rolników, wprowadzając do swojej oferty niedoskonałe z wyglądu warzywa i owoce. „Krzywe” marchewki, selery oraz buraki, żółte pomidory i „za duże” jabłka trafią na półki w poniedziałek 9 stycznia w supercenach.
Reklama

Nieidealne warzywa ponownie w Lidlu

Lidl Polska wspiera polskie gospodarstwa, oferując niedoskonałe owoce i warzywa. Sieć zapoczątkowała działanie już w styczniu 2021 roku, kiedy odpowiedziała na apel pana Mieczysława, którego „krzywe” buraki nie znajdowały kupców. Sprzedawać je zdecydował się wtedy Lidl Polska, oferując swoim klientom wartościowy produkt w  niższej cenie.

Lidl wspiera rolników i sadowników

Od tego czasu w asortymencie pojawiały się również inne niedoskonałe warzywa. Teraz, oprócz buraków, marchewek i  selerów, do sprzedaży pierwszy raz trafiły ponadto „rozkalibrowane”, czyli zbyt duże jabłka i żółte pomidory z wadami skórki. W ten sposób sieć handlowa wspiera nie tylko rolników i  sadowników, których zbiory nie mieściłyby się w surowych normach dotyczących wyglądu oraz wielkości sprzedawanych warzyw, ale również oferuje swoim klientom asortyment w niskiej cenie – co jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę obecną inflację.

Jabłka od firmy Rajpol w Lidlu

Ponad 1000 ha naszych sadów zapewnia klientom sieci Lidl dostęp do pysznych jabłek już od wielu lat. Każde z nich zawsze spełnia kryteria i normy handlowe dopuszczające je do sprzedaży. Dostępne w aktualnej ofercie jabłka z naszych sadów są większe od standardowych. Są jednak tak samo bogate w  smak oraz wartości odżywcze, dlaczego cieszymy się, że trafią do konsumentów w całej Polsce – mówi Hubert Woźniak, prezes Organizacji Producentów Owoców Rajpol.

Co w ofercie Lidla?

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się niewymiarowe jabłka sprzedawane prosto ze skrzyń, „krzywe” buraki, marchewki oraz inne warzywa, które obrodziły w nadmiarze.

- Surowe normy dotyczące wyglądu i wielkości warzyw sprawiają, że musimy odrzucać niektóre partie, chociaż są one tak samo wartościowe pod względem odżywczym. Dzięki inicjatywie Lidl Polska możemy zapobiegać ich marnowaniu oraz ograniczyć koszty, z którymi musielibyśmy mierzyć się w przypadku niesprzedania wyprodukowanych partii – twierdzi Michał Gulczyński, członek zarządu w firmie Polfarm.

Rafał Zarzecki, prezes grupy Citronex dodaje: -  Obecnie koszty prowadzenia działalności są wysokie, a przedsiębiorcy, tak jak klienci, mierzą się ze wzrostami cen. Cieszymy się zaufaniem Lidl Polska ze względu na wysoką jakość oferowanych przez nas pomidorów. Te, które trafiły tym razem do sprzedaży, normalnie zostałyby odrzucone ze względu na nieidealny kształt i wygląd, pomimo zachowania wszelkich innych norm. Pomidory z takimi cechami w tej odmianie to ok. 15 do 20% przypadków, a część z nich musielibyśmy po prostu wyrzucić.

Ile kosztują niewymiarowe warzywa i owoce

Od poniedziałku 9 stycznia do środy 11 stycznia w Lidl Polska dostępne będą nieidealne warzywa i owoce od polskich producentów: zestaw marchwi, selera i buraka w cenie 6,99 zł/ 3 kg, jabłka, tylko  1,79  zł/ 1 kg oraz pomidory żółte w supercenie 9,99 zł/ 1 kg (pomidory będą dostępne w wybranych sklepach).

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum